5 листопада в м. Дніпрі в приміщенні  Національного гірничого університету відбувся Чемпіонат України з карате серед спортсменів з вадами слуху.

У 17 вікових і вагових категоріях «ката» та «куміте» змагалися півсотні учасників з Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Полтавської, Харківської областей та міста Києва.  Крім цього, під час Турніру були відкриті категорії виду спорту і для спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, розумового та фізичного розвитку.

Командну першість  у змаганнях вибороли вихованці Полтавщини, отримавши 9 золотих, 8 срібних, 4 бронзові нагороди. Друге командне місце посіли спортсмени з Дніпропетровської області. У їх доробку 9 медалей – 4 золотих, 3 срібних і 2 бронзових.

Найбільшого прогресу досягли вихованці з Маріуполя, що на Донеччині, представництво яких на цьогорічному Турнірі відчутно збільшилося. А завдячуючи  зусиллям тренера та небайдужих осіб, розвиток карате для людей з інвалідністю у цьому регіоні демонструє найвищі темпи.

Учасники, які посіли І-ІІІ місця у Чемпіонаті у категоріях «куміте» та «ката», були нагороджені дипломами, медалями та відзнаками. Переможці та призери у командному заліку отримали дипломи відповідних ступенів.

Особливо хочеться відзначити учасників змагань-спортсменів з  ураженнями опорно-рухового апарату. Карате, як відомо, це мистецтво ударів, що завдаються як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). Опановувати цим мистецтвом непросто й здоровим спортсменам, і годі й говорити, наскільки це складно зробити особам, в яких рухомі функції обмежені. Тож вправність і чіткість рухів, довершеність продемонстрованих ними прийомів  викликали справжнє захоплення численної глядацької публіки. Вже звичну овацію відвідувачів зірвало феєричне ката у виконанні неодноразової чемпіонки світу  з карате серед спортсменів на інвалідних візках Ульяни Пчолкіної.

«Цей Чемпіонат став підсумком важкої та насиченої роботи протягом 2016 року профільних федерацій, спортивних клубів та самих спортсменів.  Такі змагання є індикатором стану розвитку карате для осіб з інвалідністю на сучасному етапі. За їх підсумками ми  побачили, що є здобутки, є досягнення, за які хочеться похвалити і відзначити.  Але водночас Чемпіонат продемонстрував, що нам є  куди рухатися, як удосконалювати роботу. Це стосується як організації Турніру, так і безпосередньо спортивних аспектів проведення змагань. Тож радіємо отриманому позитиву, робимо висновки й  роботу над помилками і продовжуємо працювати далі», – поділилась своєю думкою про Турнір Ярослава Токар, Голова Комітету спорту інвалідів Української Федерації Карате, Голова Правління МБФ «Волонтерське об’єднання «Крила». Водночас, вона висловила щирі слова подяки  організаторам, партнерам, спонсорам та всім іншим особам, які долучилися до проведення цього заходу.

Організаторами Чемпіонату України з карате серед спортсменів з вадами слуху  стали: Українська федерація карате, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»  та  Спортивна федерація глухих України. Підтримку в проведенні Турніру надали Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила», готелі  «Літера» та «Спорт».

Сприяння у проведенні заходу надав Почесний президент Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила», народний депутат України Денис Дзензерський, в діяльності якого розвиток спорту посідає одне з провідних місць.

«Даний Чемпіонат відіграє важливу роль не тільки у розвитку карате, як виду спорту, а й популяризації активного способу життя, залучення населення до занять фізичною культурою. Він надає можливість спортсменам показати свої вміння і, водночас, підвищити рівень своєї майстерності. Безумовно, ми пишаємося нашими спортсменами, які неодноразово доводили, що цілеспрямованість завжди веде до перемоги», – зазначив дніпровський нардеп Денис Дзензерський.