Наразі голова нашого фонду перебуває у Єгипетській республіці з робочим візитом та ділиться власними спостереженнями та досвідом налагодження дипломатичних звязків та комунікацій з місцевими громадами і представниками влади. Цей досвід в подальшому допоможе створювати нові цікаві програми проекту «Несемо віру» та в реалізації інших благодійних програм фонду.
💬 Щодня я засвоюю нові уроки в цій країні. Так, наприклад, тут, для вирішення поточних питань місцевості, як і в нашій країні, регулярно проводяться зустрічі очільників місцевих громад з представниками місцевої влади та девелопмент групами. Але цікаво зазначити, що спосіб проведення цих мітингів дещо відрізняється.
🗓 10 жовтня 2020 була запрошена на спільну зустріч місцевих шейхів та представників влади. Поважні мужі обговорювали поточні проблеми місцевості за спільною трапезою, яку влаштував шейх Ахмед Хамід, наразі у якого я перебуваю в гостях.
Великий досвід роботи в громадському житті України надав впевненості, і мені навіть здалося, що усі проблемні питання Єгипту та місцевих людей я знаю настільки добре, що можу обговорювати їх тут, беручи за приклад власну країну.
🥗 Спільна трапеза, розділена на три заходи. Спершу – частування гостей фруктами, чай, розкурювання наргіле. Вони вели бесіди про пустельну політику та бізнес, коли внесли неймовірних розмірів таці зі стравами. А саме, для зустрічі у шейха зарізали барана, як основне блюдо для поважних гостей, додатково подали рис, салати, тахіну. Усі присутні сиділи на килимових покриттях, у колі подушок, їли руками із однієї тарілки. Всі їли мовчки, лише перериваючись, коли хтось інший підходив до краю кола зі словами привітання всім присутнім “Мир вам”, на що всі відповідали: “І тобі мир”.
Цікаво, що закінчивши трапезу, хто раніше, хто пізніше, без оголошень, підходили до чоловіка, який поливав на руки, втирав їх, та плавно переміщались на інші килимові покриття для продовження розмови та розпити каву.
Зрозуміти усе було дуже важко, але я більш менш вловлювала суть та не нудьгувала.
☝🏻 Цей вечір визначив алгоритм усіх наступних зустрічей, в яких мені довелося взяти участь за цей короткий термін.