19 травня 2013 року в Києві, у спортивному комплексі Національного технічного університету КПІ, відбувся 10-й Міжнародний турнір Kyiv Open CUP з карате-до, версія WKF.

У змаганнях взяли участь більше 800 спортсменів з 65 клубів України, Росії, Білорусії та Молдови, серед яких були і призери Чемпіонатів Європи та Світу.

Місто Дніпропетровськ було представлено на чемпіонаті командою клубу «IPPON» – спортсменами Поповичем Ігорем (16 років) і Рудковським Єгором (12 років).

Дніпропетровські спортсмени поділилися своїми враженнями від заходу:

«У цьому турнірі я приймаю участь вже вдруге. Захід високого рівня, сюди приїжджає багато людей не тільки з України, але і з сусідніх країн. Тут дуже сильні суперники. На жаль, цього року мені не вдалося зайняти призове місце, але я впевнений, що наступного року мені це обов’язково вдасться. Також цього року я виступав на кубку світу в Польщі, де зайняв 3 місце», – розповідає Ігор Попович.

«Захід сам по собі гарний, торік я вже брав участь в турнірі і зайняв 3-місце, цього року не вийшло … Карате я займаюся вже п’ятий рік. У 14 років я хочу отримати 1 дан. У планах зайняти 1 місце на світі і стати заслуженим майстром спорту», – ділиться своїми планами Єгор Рудковський.

За словами Президента клубу «IPPON», заслуженого майстра спорту України і тренера Дніпропетровських спортсменів Андрія Зими, вихованці клубу «IPPON» беруть участь у турнірі Kyiv Open CUP з карате-до вже втретє.

«У Дніпропетровську наш клуб існує вже більше 16 років, де займається близько 150 чоловік різних вікових категорій. Турнір Kyiv Open цікавий захід, сюди з’їжджаються сильні суперники, є велика конкуренція, тому отримати перемогу на такому турнірі дуже почесно. У наступному році ми обов’язково покажемо гарні результати», – говорить Андрій Зима.

Турнір пройшов при партнерстві Всеукраїнського благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» та народного депутата України Дениса Дзензерського. Зокрема, було подаровано кімоно для вихованців Української федерації карате з нозологій слуху, а також для проведення заходу було закуплено технічне обладнання.

В рамкам Міжнародного турніру Kyiv Open CUP відбувся Чемпіонат України з карате серед глухих. За підсумком Чемпіонату були відібрані спортсмени для Дефлімпійських ігор 2013, які відбудуться у липні в Болгарії.

«Кращими показниками нашої роботи зі спортсменами з обмеженими можливостями є їх досягнення на шляху до незалежного життя. Адже карате, з його філософією, сприяє зміцненню сили духу, вчить керувати життєвими обставинами і стимулює до прийняття особистих рішень», – говорить директор департаменту по роботі зі спортсменами з інвалідністю УФК, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» Ярослава Токар.

Організатором турніру 10-th Kyiv Open CUP є Українська Федерація Карате.

«У нас сьогодні 10-й ювілейний чемпіонат і рекордна кількість учасників, понад 800 спортсменів, з них понад 100 осіб приїхало з Росії та Білорусії. Це підсумковий завершальний турнір сезону. Карате, яким ми займаємося, визнано Олімпійським комітетом. Зараз нашим основним завданням є включення його в програму Олімпійських ігор. У світовому рейтингу наша національна збірна з карате за підсумками 2012 року піднялася з 26 місця на 19. Плануємо увійти в першу десятку», – розповідає Президент Української Федерації Карате Сергій Левчук.