15 вересня 2013 року в спорткомплексі «Купол» (Донецьк) відбувся перший в Україні Кубок з карате WKF серед спортсменів з вадами слуху. Захід пройшов у рамках Чемпіонату України з карате серед юніорів, кадетів та молоді, організатором якого виступила Українська Федерація Карате.

За підтримки і сприяння народного депутата України Дениса Дзензерського та Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила», показати свою майстерність і поборотися за кубок з карате, вирушила команда із Дніпропетровська. Зокрема, 5 спортсменів з вадами слуху у віковій категорії від 12 до 15 років дніпропетровського спортивного клубу «Легенда».

«Мені вкрай приємно, що Дніпропетровська область мала можливість представити своїх спортсменів на даному турнірі. Інтенсивні тренування, реабілітаційні збори з карате, що проходили влітку в Євпаторії, зусилля тренерського складу дали свій результат. На сьогодні ми маємо перспективних спортсменів, які можуть гідно представляти область у подібних заходах», – зазначив Денис Дзензерський.

За результатами турніру «Кубок з карате WKF серед спортсменів з вадами слуху» дніпропетровець Микола Пантюшин взяв перші місця в категорії до 13 років з ката і куміте. Другі місця в цій же категорії виграв Олександр Першай. Антон Круть, Юрій Горевий, Антон Гоголь у своїх категоріях посіли треті місця. Переможці були нагороджені кубками, медалями, дипломами та пам’ятними подарунками.

«Наші спортсмени з гідністю виступили на Кубку України, показавши свою майстерність і підготовку. Вважаю, що участь у турнірах початківців спортсменів вкрай необхідно. Адже змагання формують здорову конкуренцію серед молоді та їх прагнення до досягнення найвищих результатів. Хлопці отримують можливість проявити себе, поділитися досвідом і його ж запозичити», – каже Антон Вінніков, тренер дніпропетровського спортивного клубу «Легенда».

«У змаганнях за Кубок з карате серед спортсменів із порушеннями слуху взяло участь близько 20 спортсменів із 7-ми областей України, включаючи чемпіонів дефлімпійських ігор цього року і 250 учасників Чемпіонату України з карате серед юніорів, кадетів і молоді. Турніри були проведені за участі та підтримки Міністерства молоді та спорту України, Федерації спорту глухих України, регіональних центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», – розповідає Анатолій Сальник, PR-директор Української Федерації Карате.