«Вищою відмінністю людини є завзятість у подоланні найжорстокіших перешкод», –
Людвіг ван Бетховен

23 грудня 2015 року в спортивно-оздоровчому комплексі «Планета спорт» пройшли змагання зі стрибків на батуті.

У змаганнях взяв участь вихованець Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району м.Київ Максим Дикий, 13 років. Максим займається стрибками на батуті з вересня 2015 року. Саме з цього часу благодійний фонд «Планета дітей» на базі СОК «Планета спорт» у партнерстві із ВБО «ВО «Крила» розпочали реалізацію програми з реабілітації дітей та молоді Дарницького центру дітей з інвалідністю шляхом занять на професійних батутах.

Як розповідає керівник СОК «Планета спорт» Віталій Кершков, тренування на батуті досить складні,  хоча заняття приносять неперевершений результат. «Ми з обережністю поставилися до нового проекту з дітьми з інвалідністю, але вже перші заняття показали, як батут допомагає зняти навантаження, напругу, що дуже корисно для дітей з інвалідністю, які досить гіперактивні. При виконанні як елементарних, так і складно-координаційних стрибків на батуті використовуються всі групи м’язів, зорова і нервова системи, розвивається периферійний зір. Також удосконалюються рухові навички, розвивається амплітуда і потужність рухів. При цьому ні суглоби, ні хребет не відчувають навантажень. А це саме те, що необхідно при комплексній реабілітації дітей з ДЦП. Ну а про емоційний ефект, який справляє батут на дітлахів, годі вже й казати!», – зазначив він.

Заняття сприяють розвитку координації рухів і зростанню фізичної витривалості, тренують вестибулярний апарат,  вчать концентрувати увагу та володіти своїм тілом.

«Джон Леннон сказав, що життя – це те, що з вами трапляється саме тоді, коли у вас зовсім інші плани. І це правда. Адже хіба ми думали, що наш син – дитина з обмеженими можливостями у звязку із хворобою на ДЦП, почне  займатися таким важким видом спорту –  стрибками на батуті, а вже через чотири місяці братиме участь у змаганнях на рівні зі звичайними школярами… Але це життя, і воно прекрасне. Дякуємо тренеру, спонсорам та спорткомплексу за можливість рухатися вперед, незважаючи ні на що», – ділиться мама спортсмена Максима Дикого Марина Ахапкіна.

Інформація про СОК «Планета спорт» http://www.planetasport.org.ua/sportclubs/batutnyj-kompleks-planeta-sport