Ми, українці, хочемо, щоб про нашу рідну, талановиту та чарівну країну знали у всьому світі. І з 3 по 16 січня 2019 року такими послами доброї волі стали діти та молодь віком від 6 до 22 років, які взяли участь в культурно-освітньому проекті «Несемо віру» від Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила». В зимові холоди група юних мандрівників, що складалася з 63 дітей учасників бойових дій (АТО), мешканців Луганської області, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, з багатодітних родин, творчо обдарованих дітей, ліцеїстів НОК КВЛ та КВЛ ім. І. Богуна, вирушила у захопливу подорож до країн Балтії (Литви, Латвії та Естонії), а також до Швеції і Фінляндії. Екваторною зупинкою маршруту була казкова Лапландія – родина Санти, де мріє побувати кожен: чи то дитя, чи то дорослий.

Спочатку учасники подорожі завітали до гостинного Посольства України у Литовській Республіці, де їх очікувала зустріч із Послом України у Литві Володимиром Яценківським. Дипломат щиро привітав маленьких земляків і цікаво розповів про діяльність Посольства та розвиток партнерських відносин між Україною та Литвою. Також на зустрічі був присутній й голова волонтерської організації «Blue/Yellow» Йонас Охман. Співробітники Посольства з задоволенням познайомили дітлахів з пам’ятками української культури в Литві – єдиною в Литві українською греко-католицькою Церквою Пресвятої Трійці та Василіанським монастирем, що плекають духовну ідентичність української діаспори в цій країні.

Особливі гості також завітали до легендарного Тракайського замку – свідка сивої давнини та унікального зразка середньовічної архітектури і скуштували чудових м’ясних смаколиків від представника української громади в Вільнюсі Миколи Дзядзіна – доброго друга Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила».

Чудове почуття родинного кола та душевного тепла залишив візит до старих друзів «Крил» – мерії латвійського міста Огре. Завдяки їм подорож на родину Санти заграла новими яскравими барвами. Щиро дякуємо від нашого імені та імені наших підопічних за гостинний прийом, несподівані солодкі подарунки для дітей в обмін на український запашний коровай та маленькі сюрпризи від «Крил», за екскурсію на мальовничі «сині гори» та організовані візити до місцевих пам’яток історії та культури регіону.

Потім на юних туристів очікувала фантастична подорож до Стокгольму на 10-поверховому комфортабельному лайнері «Романтика» з ліфтами та каютами класу люкс. Після прогулянок старовинними вулицями шведської столиці всі відправилися до міста Рованіємі, де за повір’ям мешкає добрий Санта-Клаус. Дітлахи наче перетворилися на героїв чарівної казки: побували в музеї Санти, побавилися біля велетенських сніговиків у справжньому льодовому царстві і навіть поспілкувалися з майже справжнім білим ведмедем і, звичайно ж, самим добрим чарівником.

А після перепочинку у затишному готелі на завзятих шукачів пригод чекала поїздка до Талліну та візит до посольства України в Естонії. Юні гості та супроводжуючі залишилися у повному захваті від товариської та приємної зустрічі з Послом України в Естонській Республіці Мар’яною Беца, яка в доступній формі поділилася з дітлахами деякими секретами дипломатичних відносин, відповіла на усі питання присутніх в повному обсязі та розповіла про особливості співробітництва України та Естонії і перспективи його розвитку.

Цю подорож до дивовижної Балтії та загадкової Скандинавії діти запам’ятали надовго, а ми сподіваємося на нові чудові відкриття та мандрівки вже незабаром.

З усіх питань щодо наступних мандрівок – звертайтесь по контактам, вказаним в розділі сайту “Контакти”