3 травня 2015 року в місті Ломмель (Бельгія) відбувся Перший чемпіонат Європи з інклюзивного карате, яке дуже розповсюджене і має свій початок саме з Бельгії. Участь у турнірі прийняли понад 150 людей з інвалідністю різних нозологій з 10 країн Європи, серед яких і учасник програми «Інва-Карате», спортсменка Української Федерації Карате та клубу «Чемпіон» – Уляна Смирнова.

Уляна почала займатися карате для людей на колясках одразу після його презентації у 2012 році. Як і в будь якій новій справі було дуже складно розпочинати, тому що інформації було обмаль і майже всі ката (систематизована послідовність групи прийомів) доводилося адаптовувати самостійно спільно з тренерами клубу «Чемпіон», які дуже прониклися цією ланкою розвитку карате і разом з Уляною завзято працювали.

belg-1

При такому відповідальному ставленні результат не змусив себе довго чекати і вже через два роки, на 22 Чемпіонаті світу з карате, який проходив в м. Бремен (Німеччина) і в програму якого вперше було включено категорії для людей з інвалідністю, Уляна зайняла ПЕРШЕ місце отримавши золото у категорії «Ката для людей на колясках» серед жінок, випередивши навіть родоначальників цієї дисципліни – бельгійців.

belg-2

Другим великим досягненням стало срібло на Першому чемпіонаті Європи з інклюзивного карате, де Уляна виступала в загальному заліку, тобто серед її суперників були чоловіки. З різницею в 0.01 пунктів золото отримав діючий чемпіон світу, бельгієць Френк Дюбоіссе, який займається карате вже понад 15 років.

Як зазначила сама Уляна, вона дуже задоволена таким результатом – по факту два діючих чемпіона світу поділили між собою 1 та 2 місця. Для неї це був неоціненний досвід і вперше така велика конкуренція.

МИ ВІТАЄМО НАШУ ЧЕМПІОНКУ і бажаємо подальших звершень на найвищому рівні!

Впевнені, це тільки початок великих перемог! Так тримати!

belg-3

belg-4

belg-6

belg-5


Програма карате для людей з інвалідністю «Інва-карате» є складовою проекту Всесвітньої Федерації Карате, що реалізується у різних країнах світу, Українська Федерація Карате розвиває цей напрямок в Україні. Вона ставить перед собою дві мети:

  • соціальну – залучити людей з обмеженими фізичними можливостями до світу карате і сприяти їх інтеграції в повноцінне життя;
  • політичну – досягти визнання карате олімпійським, та, відповідно, параолімпійським видом спорту.

banner_Kryla_ufk

Метою проекту є:

  • розвиток карате як виду спорту для людей з інвалідністю в Україні;
  • створення умов для доступу людей з інвалідністю до фізичної культури і спорту;
  • демонстрація спортивних досягнень спортсменів з інвалідністю як в Україні, так і за її межами;
  • сприяння «інтегрованому спорту», що включає спільні тренувальні заняття і змагання спортсменів з інвалідністю разом із здоровими спортсменами;
  • покращення ставлення до людей з інвалідністю, спираючись на визнання в них особистості, поваги до їх успіхів та досягнень.

Цільова аудиторія це діти, молодь та дорослі, які мають інвалідність різних нозологій (ураження опорно-рухового апарату, вади слуху, ментальні порушення). Слід наголосити, що політика клубів федерації забезпечує безкоштовні заняття для дітей і молоді з інвалідністю, з повним оснащенням їх формою та амуніцією.

Наразі програма реалізується в 11 областях та Києві, загалом охоплює біля 20 клубів та близько 90 спортсменів (див. зведену таблицю). Це свідчить про позитивну динаміку розвитку проекту, порівняно з минулими роками.