#лапландія_з_крилами #литва_з_крилами
📍 Нашим першим пунктом призначення стало місто Вільнюс, Литва. Наші мандрівники підготували для вас великий інформаційний пост про це місто та цікаві факти про Литву 😃

🔸 Литва – це сучасна держава, береги якої омиває Балтійське море. Вільнюс – столиця Литви, старовинне та гарне місто з великою кількістю церков, соборів та костелів.
🔸 Цікаво, що Литва останньою прийняла християнство з країн Європи, але при цьому церква є невід’ємною частиною культури країни.
🔸 Литовська мова зберегла безліч стародавніх особливостей, і вважається найближчою до санскриту. Тому її вивчають у багатьох університетах світу.
🔸 Близько третини країни займають ліси та парки.
🔸 Литовський чорний хліб вважається одним з найкращих. Тому його та литовські копченості і сири експортують найбільші партнери країни Євросоюзу.
🔸 У Литві всього 106 міст і серед них немає ні одного міста-мільйонника.
🔸 Литва відноситься до числа держав з найбільш швидко зникаючим населенням. Багато в чому це пов’язано з великим рівнем міграції в Європу, а також зі смертністю. З 1993 р. населення Литви щорічно скорочується приблизно на 1%.
🔸 Баскетбол є в республіці найпопулярнішим видом спорту протягом вже майже 100 років.
🔸 Цікавий факт, що Литва вважається найбільшою прибалтійською державою за чисельністю населення. Станом на сьогодні тут проживає понад 3 млн осіб.
🔸 Литва входить до складу ООН, ЄС і НАТО.
🔸 Найвищою точкою в Литві є пагорб Аукштояс, що досягає у висоту всього 294 м над рівнем моря.
🔸 Чи знаєте ви, що з 2008 р. в Литві заборонено виконання гімнів нацистської Німеччини, срср і Литовської РСР, поряд з використанням відповідної атрибутики?
🔸 Більше 90% литовців володіють будь-якою нерухомістю, оскільки вона вважається найбільш вигідним вкладенням грошей.
🔸 Національним символом держави є білий лелека. З середини минулого століття уряд Литви робить все можливе, щоб збільшити чисельність цих птахів.
🔸 Ставши незалежною державою, Литва демонтувала всі монументи радянським політикам, після чого звезла їх в одне місце. Таким чином, вийшов своєрідний музей Радянського Союзу.
🔸 Цікаво, що Литва вважається європейським лідером з забезпеченості своїх громадян доступом до Інтернету. Тут майже скрізь працюють безкоштовні точки «Wi-Fi».
🔸 На початку 17 століття територія Литви становила близько 990 000 км2, але з того часу скоротилася більш чим в 15 разів.
🔸 Третина литовців проживають за кордоном.
🔸 У Вільнюсі, столиці Литви, ви не побачите ні трамваїв, ні метрополітену. Місцева влада досі не можуть вирішити, який вид транспорту найкраще підійде для міста.
🔸 Всім відомий Айболіт був створений дитячим письменником Корнієм Чуковським з образу литовського лікаря Цемаху Шабада (він лікував дочку літератора).
🔸 Щороку 17 березня річку Вільня фарбують в зелений колір в честь дня небесного покровителя Ірландії Святого Патріка. Ідея такого незвичного дійства прийшла з Чикаго.
🔸 У центрі Вільнюса знаходиться міні-республіка «Ужупіс» зі своєю власною Конституцією. Це територія вільних поетів, художників та інших творчих особистостей.
🔸 Для формування позитивного іміджу краіни було створено «аромат Литви». Випускається у формі ароматизатора повітря та має такі знайомі та милі литовцям аромати: запах деревного диму, лісового моху, малини, букету польових квітів.
🔸 Середній зріст чоловіків литовців складає 183 см – це на 6 см вище від середньоєвропейських показників. Можливо, це пов’язано з популярністю баскетболу. Але найвищими європейцями всеодно залишаються нідерландці.

Це були найцікавіші факти про Литву. Якщо вам сподобалося – поділіться цим постом з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – слідкуйте за новинами нашого фонду 😉

________________
❗️Зверніть увагу!
Стартував набір в мандрівку на весняні канікули до Норвегії https://www.facebook.com/227633067442683/posts/1205832052956108/?d=n

☝🏻 Реєстрація в групу триватиме до 15 січня!
Тому вже зараз звертайтесь до наших кураторів!

☎️ Наші куратори – звертайтесь за номерами Viber до них для реєстрації та усіх питань:
🙋🏻‍♀️ Світлана +380 (67) 746 78 24
🙋🏻‍♂️ Сергій +380 (50) 569 52 59
🙋🏻‍♀️ Ярослава +380 (98) 816 56 06 Viber
#норвегія_з_крилами