Вони вміють співчувати та співпереживати; вони готові прийти на допомогу у будь-який момент; вони вміють ставити інтереси ближнього – вище своїх власних. Вони – це волонтери. Завдяки цим людям світ стає трішки добрішим та світлішим. Ці люди дарують свій час, сили, енергію тим, хто цього потребує.

Про волонтерство в Україні

Раніше про волонтерів майже не говорили. Вони робили свою справу і залучали все більше однодумців до своїх місій. Про них почали говорити після Майдану, адже саме у цей переломний період люди згуртувалися і бралися допомагати один одному, як ніколи раніше.

Сьогодні волонтерство в Україні є дуже поширеним. Люди різного віку, статі, фінансових можливостей знаходять себе у цій благодійній роботі. Хтось їздить країною, аби допомогти малозабезпеченим сім’ям створити комфортне житло, хтось регулярно відвідує сиротинці, а хтось не уявляє свого життя без чотирилапих та допомагає їм вижити на вулиці. Головне – це людська небайдужість. В Україні офіційно зареєстровано понад 100 громадських волонтерських об’єднань. Ще приблизно стільки ж допомагають без документів.

Найбільше волонтерів залучені до допомоги бійцям на сході України. На другому місці – допомога дітям, які ведуть боротьбу зі складними недугами. Третю позицію посіли щорічні акції до конкретних свят та подій, коли згуртовуються багато людей і творять добрі справи. Наприклад, збирають подарунки на Миколая у сиротинці або збирають пакунки людям похилого віку.

Цікаво те, що робити добро – стало трендом. Різні компанії, медіахолдинги, магазини, збираються на свята та долучаються до добрих справ. Навіть у телевізійних програмах допомагають прилаштувати бездомних тварин.

Окрім вищеописаних напрямків волонтерської діяльності, існують менш популярні: допомога школам, лікарням, творчим організаціям, притулкам для тварин, будинкам для людей похилого віку, сиротам та іншим.

 

Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила»яскравий приклад волонтерства в Україні.

Це Об’єднання, яке охоплює дуже багато векторів роботи. Трішки більше про проекти:

  • СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРДЕЧКА»

Це дуже добра та щира акція, яка приносить неймовірно велику радість діткам, які мають певні фізичні обмеження. Цьогоріч, вона проводитиметься вже 9 раз. Волонтери долучаються до можливості привітати діток України зі святом Миколая та Різдвом.

Миколай, аніматори, волонтери, та усі охочі,  мають можливість створити незабутній день для діточок та їхніх батьків. Для цього, окрім подарунків, проводяться конкурси, розваги та святкові вистави. Стати чарівником дуже легко. Достатньо допомогти участю, транспортом, костюмами, фінансами або ж навіть інформацією про тих, хто потребує такого візиту. Будь-яка допомога є цінною та важливою.

  • КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «НЕСЕМО ВІРУ»

Діти з Луганської та Донецької областей, а також талановита молодь, мають змогу відвідати різні країни, зустрітися із дипломатичними представниками України, ознайомитись з іншими культурами та презентувати нашу Україну.

Завдяки коштам, що виділяє фундація, а також спонсорським внескам, дітки мають можливість побачити світ та розширити свій світогляд.

  • КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ «НА КРИЛАХ РОЗВАГ І ДОЗВІЛЛЯ»

Діти внутрішньо переміщених родин та талановита молодь України, діти з інвалідністю, малозабезпечених родин та родин учасників ООС, отримують безкоштовні квитки на різні культурні та мистецькі заходи і мають можливість збагачуватися внутрішньо та інтелектуально. Вони відвідують концерти, театри та цікаві заходи.

  • СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «ЗДОРОВА НАЦІЯ – БАГАТА ДЕРЖАВА»

У цьому проекті зроблено акцент на профілактиці захворювань, які загрожують населенню. «Крила» дбають про безкоштовні медикаменти, обстеження, профілактику діабету, туберкульозу та інших хвороб. Акція заснована для людей літнього віку, дітей соціально вразливих категорій, учасників ООС та їхніх дітей, а також внутрішньо переміщених сімей із Луганської та Донецької областей.

Цікаві факти про волонтерство

  • Волонтерство зародилося ще у 90-х роках минулого століття, проте в Україні його визнали 10 грудня 2003 року.
  • Більша частина волонтерів – жінки.
  • Найпопулярнішою віковою категорією серед волонтерів є люди – 15 – 30 років, а також старші 50 років.
  • У 2017 році в Україні провели дослідження «довіри». Пересічних громадян опитували, яким суспільним та державним інституціям вони довіряють. На першому місці опинилися волонтери і різноманітні благодійні організації, які набрали 66%. На другій позиції – Церква, а третій – Збройні Сили України.
  • В Україні функціонують школи волонтерства.

Єдиний висновок життя, який можна зробити:
отримувати любов – потреба кожної людини;
творити добро – природа кожної людини;
любити інших – щастя кожної людини.

Всім волонтерам бажаємо здоров’я, сили та внутрішнього вогника, який грітиме теплом тих, хто цього потребує.