29 травня 2013 року в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району м. Києва (вул. О. Кошиця, 8) у рамках Міжнародного дня захисту дітей відбулася низка заходів для дітей.

За підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» та народного депутата України Дениса Дзензерського відбулася презентація книги «Фантастичний Київ», авторами якої стали вихованці Центру.

Ідея створення книги «Фантастичний Київ» стала продовженням Всеукраїнської ініціативи «Додай читання».

«Книга, яка створювалася тут, – це вже 9-й випуск дитячих творчих альманахів, але вперше це сталося в реабілітаційному центрі, де її створили діти з особливими потребами. Взагалі такий формат роботи з дітьми народився як ідея підтримати і показати ту творчість, яку діти можуть активно розвивати і демонструвати за допомогою дорослих. Якщо дитина має якісь творчі мрії, але сама боїться зробити перші кроки, то якраз у спільній роботі є можливість отримати досвід і зробити цей творчий крок, проявити себе. Найважливішим у цьому процесі є результат, коли дитина бачить, що все реально і можна реалізувати свої мрії та прагнення», – розповідає автор-організатор Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» і засновник творчого об’єднання «Всі мрії» Євгенія Пірог.

На сьогодні опубліковано близько 50 екземплярів книги. Протягом року її планується істотно доповнити новими творами та видати повноцінну книгу.

Також у рамках свята для дітей була організована зустріч з українським письменником Іваном Андрусяком, на якій вони смоги поспілкувалися з автором, взяти участь у конкурсах і вікторинах. У подарунок кожна дитина отримала по книжці, що відкриває захоплюючий світ українських казок.

«Я з великим задоволенням приймаю участь у заходах, які проводяться для дітей. Те, що діти з особливими потребами мають можливість спілкуватися, проявляти себе, їх втягують у творчість і все це сходиться на книзі – дуже позитивно впливає на їх розвиток», – каже Іван Андрусяк.

На завершення свята дітей чекали солодкі частування.