З 10 по 19 листопада 2018 року Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» за ініціативи мерії Огрського крайового самоврядування в особі очільника міста Огре Егільса Хелманіса, спільно із ГО «Капеланське служіння війську» та за підтримки Головного капелана ЗС Латвії Елмарса Плявіньша і Посольства України в Латвії реалізували черговий культурно-освітній проект для дітей із сімей загиблих учасників АТО. Мета проекту полягала в ознайомленні українських дітей з історією,культурою та традиціями латвійців з нагоди 100-річчя з Дня проголошення незалежності Латвійської Республіки. Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» сформував групу дітей, забезпечив їх супровід, взяв на себе відповідальність і контроль за вчасне оформлення і підготовку необхідних документів для поїздки, організував збір коштів на авіапереліт дітей та здійснив його оплату. Запрошуюча сторона, мерія Огрського крайового самоврядування Латвійської Республіки, відповідала за прийом українських дітей, підготовку культурно-освітньої програми та харчування і проживання української групи протягом всього періоду їх перебування в Латвії. Таким чином, спільними зусиллями представників України і Латвії було. створено всі необхідні умови для проведення проекту на найвищому рівні. І ці зусилля не виявилися марними, адже програма залишила у дітей багато приємних вражень, а найголовніше – показала, що шлях до незалежності у кожної держави свій, а от напрямки її збереження є досить схожими, серед яких освіта і культура є найголовнішими.
Програма перебування у Латвії охоплювала численні і різноманітні культурно-освітні та екскурсійні заходи. Щодня на дітей чекали приємні несподіванки, зустрічі з цікавими людьми, творчі майстерні та нові туристичні маршрути. У рамках програми діти змогли ознайомитись як з буденним життям латвійців, так і з традиціями та святковими дійствами, що відбувалися з нагоди ювілею незалежності Латвійської Республіки.

На початку культурно-освітньої програми українські діти змогли взяти участь у заходах на честь державних героїв та поході з факелами, спільно з місцевими мешканцями влаштувати пікнік і познайомитися з головою Думи Огрського крайового самоврядування Егільсом Хелманісом, за сприяння якого і була розроблена та підготовлена досить насичена і різнопланова програма. Потім у дітей була можливість побувати в Лієлварде, побачити замок Улдевена та почути інформацію про історію Латвії та рокову річку – Даугаве; познайомитись з Юрмалою та відвідати її аквапарк і лісопарк; помилуватися архітектурними та скульптурними особливостями старої та сучасної Риги, побачити Пам’ятник Свободи і завітати до Латвійської національної бібліотеки. Крім цього, діти взяли участь у фестивалі «Staro Riga» («Рига виблискує»), відвідали містечко Оргесгалс та побували на святковому концерті в Огре з феєричним салютом і святковою вечерею з нагоди сотої річниці з Дня проголошення незалежності Латвійської Республіки. Родзинкою програми стало спілкування з латвійськими дітьми,ознайомлення з їхніми творчими інтересами та шкільними проблемами.
Українські діти побували в Яуногрській, Оргській та Оргесгалській середніх школах, які радо підготували святкові концерти, виставки творчих робіт,майстер-класи та екскурсійні маршрути. Не забули організатори програми і про спорт. В Оргській середній школі діти відвідали басейн, а у Оргесгалській –позаймалися в спортивному залі. Крім цього, юні українці зі своїми латвійськими однолітками взяли участь у спортивних естафетах та іграх на свіжому повітрі.

Така комунікація і спілкування за чашкою чаю були дуже по душі українським дітям, адже вони змогли безпосередньо, без ЗМІ та інтернет-джерел, побачити буденне життя латвійців, почути про їх захоплення та інтереси, зрозуміти, хто для них герої і які у них життєві та національні
цінності.

  Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила»висловлює щиру вдячність кожному, завдяки чиїм зусиллям проект було реалізовано. Дай, Боже, нашим країнам миру, благополуччя та процвітання!