З 2 по 10 січня 2017 року Міжнародна благодійна організація  «Волонтерське об’єднання  «КРИЛА»  організувала  для  дітей, які постраждали від ворожої агресії на сході України, дітей та молоді  з інвалідністю, дітей учасників АТО  та учнів навчальних закладів, які допомагають нашим військовим у зоні її проведення (загалом – 68 осіб), різдвяні канікули в Польщі.

Локацією групи став Краків – колишня столиця країни, перлина польської культурної спадщини. Під час оглядової екскурсії діти змогли ознайомитись з визначними архітектурними пам’ятками та багатою історією Кракова, на власні очі побачити величні палаци й гостроверхі собори, осягнути  невимовну красу цього чудового старовинного міста.

Учасники групи побували в одному із  семи чудес Польщі – Підземному місті з капличками у Величці. Ними з легкістю був подоланий туристичний маршрут довжиною 3,5 км,  що пролягає по виробленій частині соляних копалень, адже він наповнений дивовижними фігурами, прикрашеними каплицями з рельєфами і люстрами, підземними озерами. Внеском у культурне дозвілля групи стало відвідання вистави «Пластикові матеріали (пластик Stück), яка вразила не тільки малечу, а й дорослих.

У дні перебування в Польщі  склалася морозна погода. Проте  візит до Краківського аквапарку подарував  дітям справжній подих літа. Малеча і дорослі з радістю підкорювали водяні стихії та насолоджувалися численними атракціонами найбільшого у Польщі центру водних розваг.

Найсильніші враження мандрівники отримали під час екскурсії в національний музей – Аушвіц-Біркенау, який служить постійним нагадуванням людству про трагічні сторінки історії Другої світової війни.

Справжній настрій Різдва подарувала дітям  поїздка в Закопане – місто, яке вважається  «зимовою столицею» Польщі. Діти милувалися живописною дерев’яною архітектурою на фоні гори Гевонт, відвідали різдвяниий ярмарок, частували традиційні смаколики та фотографувалися.

Під час зимових канікул група з 68 чоловік  стала однією родиною. Тому не дивно, що Різдво туристи провели у дружньому, родинному колі з українськими піснями та національною польською кухнею.

“За неймовірні емоції цих днів ми дякуємо Консульству України у Кракові, що люб’язно запросило нас до цього величного історичного міста; Генеральному Консульству Республіки Польща в Україні, які всіляко сприяли нам у візових питаннях; нашому екскурсоводу та волонтеру – чарівній україночці Олі Осзал, яка приймала та опікувалася нами; Мілі Радченко,  нашій подружці, яка підказувала, допомагала та направляла нас; власникам та колективу готелю Fero Express; музеям, дозвілевим закладам, які радо відчиняли перед нами свої двері та щиро вітали 68 мрійників нашої програми! Особлива дяка батькам, які виховали просто як на підбір неймовірних, гомінливих, цікавих, вихованих та слухняних дітей!” – такі слова щирої подяки  висловила Голова правління МБФ «ВО «Крила» Ярослава Токар.

Останні дні канікул мандрівники провели у Львові –  справжній духовній столиці України.  Разом із львів’янами вони святкували справжнє гуцульське Різдво;  також учасники групи відвідали театр, міські музеї, площу Ринок, традиційний різдвяний ярмарок.  Особливі враження у дітей залишилися після приготування справжньої куті та вареників разом з господинями  ресторації «Фортуна». Львів  став місцем, яке залишиться в серці кожного з  юних учасників групи.

“Люди – діти своєї землі, щирі патріоти, вони вміло й далекоглядно демонструють партнерство та зв’язок Заходу і Сходу… Нам назавжди запам’ятається щирість, якою нас оточили львів’яни. Теплий прийом, дозвілева програма, щохвилинна турбота “чи все добре” від Роксолани Парійчук, Руслана та Андрія – залишили теплий слід в наших душах. Окремо виголошуємо подяку пану Михайлу Цимбалюку, очільнику Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина». Такий прийом — то його подарунок, усе зроблено його руками. Велике «дякуємо!» говоримо пані Оксані Гривул (ГО «Допомога дітям героїв») та усім-усім, хто у святкові дні полишив свої домівки задля того, аби розповісти дітям українського сходу різдвяну казку про Львів. Я переконана, що якщо мріяти, то казка оживає, і кожен може стати її героєм…” –  поділилася Голова правління МБФ «ВО «Крила» Ярослава Токар.