Дуже теплого і сонячного дня, 22 вересня, з 10:00 до 15:00 на території Центрального парку культури та відпочинку м.Києва «Маріїнський» відбулося традиційне сімейне свято «Юнь Києва запрошує». Організатором заходу завше виступає Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Цьогоріч парк перетворився на яскраве місто, де кожна «вулиця» послуг мала свої особливості. Так, у «Кварталі соціальних послуг» за доброю традицією можна було дізнатися про послуги мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де охочі можуть отримати  консультацію фахівців з питань соціальної допомоги, нарко- та алкозалежності тощо,  а також безкоштовно зробити тест на соціально небезпечні хвороби.

На «Вулиці добродіїв» учасники свята ознайомилися з волонтерським та скаутським рухом, діяльністю громадських організацій і фондів. У «Кварталі дитячої гри» на наймолодших чекали ігри від волонтерів, а найсміливіші спробували власні  сили у екстримі мотузкового парку. Майстер-класи давали у «Кварталі творчості». Головна ж сцена зустрічала гостей яскравим концертом.  Гарною ідеєю стала локація «Кошик добра», де кожен зміг віддати або отримати речі.

Під час заходу також відбулася презентація проекту Міністерства юстиції України з правової освіти населення «Я маю право!». Крім цього, до Дня усиновлення вперше в рамках свята відбувся пікнік (бранч) для родин, які взяли у свої сім’ї дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки отримали можливість поспілкуватися з фахівцями та увійти в асоціацію прийомних сімей. Водночас, діти взяли участь у ігровій програмі.

На захід було запрошено близько 5 тисяч киян та гостей столиці. Були присутні й  учні загальноосвітніх шкіл, і студенти, і молодь, і батьки, а також клієнти мережі Центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Києва – сім’ї внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької обл., АР Крим, демобілізовані учасники АТО та члени їхніх родин. Традиційно вітав учасників начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Валерій Танцюра та інші представники київської міської влади.

Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» також взяв участь у заході та представив фотовиставку “Щастя без меж, краса без обмежень”, спрямовану на висвітлення зовнішньої краси та внутрішнього світу дітей та молоді з інвалідністю. Ця фотосесія стала черговим етапом однойменного благодійного проекту МБФ «ВО «Крила»,  в рамках якого було проведено декілька фотозйомок як у студії, так і на свіжому повітрі в ботанічному саду ім. М. Гришка. Цього разу моделями виступили 17 вихованок Центру соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району міста Києва.

Радіємо, що сімейне свято «Юнь Києва запрошує» кожного року стає дедалі масштабнішим, і все більше людей відвідує цей фестиваль  добра. Бажаємо процвітання та успіхів організаторам, учасникам і спонсорам заходу!