Рівно сотня дітей із різних куточків України отримала унікальну можливість всього за два тижні пізнати аж шість європейських країн, відвідати понад 14 величних міст, а також знайти собі нових друзів, і з ними потоваришувати на все життя.

І знову “Крила”, залучившись підтримкою своїх партнерів та благодійників, у період із 22 березня по 6 квітня змогли здійснити із дітьми чергову подорож найвизначнішими місцями Угорщини, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Польщі та Австрії.

Збір групи був у Києві, де юні мандрівники відразу змогли познайомитись і започаткувати дружні стосунки та відправитися у далеку дорогу.

Однак уже перша зупинка в угорському Дебрецені виправдали всі тяжби шляху та дала очікуваний відпочинок, адже прямо з автобусу діти потрапили в аквапарк термальних вод. А тут було все – і веселощі, й довгоочікуваний релакс після тривалої дороги. Діти досхочу наплюскались у різних контрастних водах басейнів парку та наз’їжджалися із різноманітних крутих гірок. Хто хотів, міг провести час у саунах та отримати справжнє розслаблення. В готель діти повернулися стомлені, але щасливі, та відразу ж повкладалися спати, бо дорога їхня надалі – тривала та складна.

Практично весь третій день поїздки мандрівники знову провели в автобусі, подолавши майже тисячу кілометрів на шляху до казкової Венеції. Розмістившись у кемпінгу,  вирушили на прогулянку містом. Венеція – це зовсім інший світ. Там навіть відчуваєш себе по-іншому, неначе і правда потрапив у середньовічну казку із дожами і дамами. Мости, канали, храми, вуличні кав’ярні – все це просто зачаровує.

Однак після Венеції українці не поспішали прощатись із Італією. На них чекали ще у Римі та Ватикані. Тут, звичайно, вже не було величних каналів, як у Венеції, але ж архітектура і італійський настрій залишився. Чого тільки вартий похід у Ватикан – країна в країні, резиденція одного із найвідоміших людей світу Папи Римського, куди потрапила група за сприяння Іжевської Тетяни Іванівни – Надзвичайного і Повноважного Посла України у Ватикані та при Суверенному військовому Мальтійському Ордені. Тільки тут, на зовсім невеликій площі у 44 гектари, зібрана нереальна кількість унікальних пам’яток архітектури – картинні галереї, площа святого Петра, величні творіння Берніні, Мікеланджело, Буонарроті та багато-багато іншого. За організацію екскурсії в Римі дякуємо Посольству України в Італійській Республіці. Отже, зрозуміли, що одного дня для цих міст дуже мало, але мусили їхати далі, бо ж на наших мандрівників чекали ще й інші місця!

На шостий день мандрівки група дісталась до Барселони, і всі зрозуміли, що Іспанія, хоч і є сусідкою Італії, але це зовсім інший світ. У всіх аж дух перехопило, коли перед ними виріс Кафедральний собор, який вражає не тільки своїми розмірами, а й архітектурою. Українці змогли по-справжньому пізнати місто і запальну культуру іспанців, котрих ми знаємо по пристрасному фламенко та ризикованій кориді.  Дякуємо Драмарецькій Оксані Валеріївні – Генеральному консулу Генерального консульства України в Барселоні за вже пізню, але таку щиру, теплу, радісну і пізнавальну зустріч із нею на головній площі Барселони.

Далі було іще одне іспанське містечко Сан-Себастьян. Саме воно вважається найпрекраснішим містом країни басків. Тут можна було не тільки досхочу милуватись архітектурою, а ще й вдихнути запах океану, побігати по пляжу, похлюпатись у солоній водичці та порозглядати білосніжні яхти. По детально продумана програма Asociación socio-cultural   de cooperación al desarrollo Ucrania-Euskadі – організацією українців в Іспанії була такою насиченою, що часу на відпочинок зовсім не було.

Регіон басків, де подорожувала група, розташований всього у декількох годинах від французького кордону, а Париж був у наших мандрівників наступним пунктом призначення – адже хто не хоче побачити знамениту на весь світ Ейфелеву вежу та скуштувати прославлених круасанів, запиваючи їх запашною, свіжомеленою кавою.

Однак, Ейфелева вежа  – це не єдине, що бачили юні мандрівники. Великою помилкою було б завітали до Парижу та не прогулятись по Версальському палацу,  котрий пам’ятає всіх французьких королів і шикарні бали, де придворні дами із своїми кавалерами кружляли у вальсі. Також був Лувр і дітям вдалося побачити посмішку знаменитої Мони Лізи. Два дні в Парижі промайнули непомітно, швидко та цікаво. І Великодній легіон рушив далі, уже до рідної землі.

А вже зранку дванадцятого дня подорожі мандрівки прибули у Краків. Можливо, останній день поїздки став морально найважчим, але з вшануванням пам’ятті до історичних подій, які викарбувати з історії неможливо. Після дипломатичної зустрічі у Генеральному консульстві України у Кракові, “Крила” із дітьми рушили до Освенциму – в меморіальний комплекс концентраційного табору, місце, де в часи Другої світової війни померли мільйони ні в чому не винних людей.

Саме це місце було останнім в маршруті групи – 3 квітня автобуси повезли українців до рідної землі, де вони ще довго будуть ділитись із батьками та друзями емоціями та отриманими знаннями.

“Крила” висловлюють глибоку подяку всім, хто допоміг у організації складної, але такої цікавої подорожі – спонсорам, громадам, батькам дітей. Особливі слова вдячності за підтримку та піклування Департаменту Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України Української Греко-Католицької Церкви, а також Єпархії святого Володимира Великого в Парижі та настоятелю Греко-католицького собору св. Софії. Дякуємо і вам, наші шановні дипломати, що ви знайшли час у своїх тісних робочих графіках для зустрічей із українськими дітьми!

Вони такі різні, але всі такі рідніНас 100 !!!

Опубліковано МБФ «Волонтерське об'єднання «Крила» 24 березень 2018 р.