Подорож до Іспанії – неймовірна можливість насолодитися гарячим сонцем, запальним ритмом фламенко, вишуканою старовинною архітектурою, неповторною місцевою кухнею, ну і, звичайно, сотнями кілометрів білих піщаних пляжів! Іспанія – це привітна  і гостинна країна з добрими традиціями, доброзичливими людьми та красивою, неповторною архітектурою минулого. Її стародавні замки та живописна природа буквально принаджує до себе любителів пляжного відпочинку, активних екскурсій та поціновувачів історії.

Безвіз та культурно-освітні програми улюбленого фонду зробили  подорожі до Іспанії доступнішими для українських родин із соціальних категорій населення. Візит з «Крилами» до Іспанії надав групі українських дітей із Донецької й Луганської областей, дітей родин учасників АТО та ВПО, дітей з інвалідністю, –  а загалом це понад 150 дітлахів – неймовірну можливість активно відпочити, оздоровитися, відвідати музеї, пам’ятки природи та культури, аквапарки та парки розваг у цій сонячній країні. Завдяки улюбленим партнерам фонду діти познайомилися з найвизначнішими містами прекрасної Іспанії. І про них варто говорити, аби поділитися власними емоціями.

Місто Сан-Себастьян в Країні Басків багато хто вважає найкрасивішим містом Іспанії. Його населення становить 183  тис. осіб, а розташоване воно в 473 км від Мадрида і всього в 18 км від французького кордону.

Цікаво перебувати в місті, коли знаєш його історію. Отже, ми дізналися: назва міста походить від однойменного монастиря Сан-Себастьян. Саме ж місто було засноване в 1180 році королем Наварри Санчо Мудрим, хоча деякі історики вважають його заснованим ще на півтора століття раніше. Сан-Себастьян був морським портом королівства Наварра, але після 1200 року перейшов під владу кастильської корони, що й дало поштовх до його бурхливого розвитку. Цей розквіт уможливив багаторазове відродження міста: за перші два століття свого існування він згорав дотла шість разів. Пожежа в січні 1489 роки перетворила місто на купу попелу, після чого воно почало відбудовуватися з каменю.

Відроджений Сан-Себастьян став морською фортецею і базою Кантабрійської армади, яка билася аж до XIX століття проти французької, голландської і англійської ескадр. Місто неодноразово перебувало у ворожій облозі. Постійне знаходження в стані війни підірвало його економіку. У 1719 році Сан-Себастьян з ослабленими укріпленнями, нечисленним гарнізоном та нестачею озброєння і продовольства вперше був захоплений французами, які залишили його в 1721 році після укладення Гаазького договору про мир. Рівно 210 років тому, в 1808 році, він знову був захоплений армією Наполеона і звільнений в 1813 році. В ході боротьби за місто в ньому вціліли від пожежі лише дві церкви і 35 будинків. Доволі зрозуміло, чому у місті і наразі так відчутно французький шарм.

Відроджене в черговий раз, місто в 1854 році стало столицею баскської провінції Гіпускоа. І після смерті короля Aльфонсо XII, за порадою лікарів його вдова королева-регентша Марія-Христина обирає Сан-Себастьян місцем свого літнього відпочинку. Місто починає швидко змінювати свій вигляд, і саме в ті роки починають з’являтися будівлі, що стали згодом його візитною карткою.

Місцеві часто називають своє місто Сансі, а гості – маленьким або південним Парижем за запозичений у французькій столиці архітектурний стиль забудови міста.

Все вражає у місті: і прекрасна будівля мерії, де раніше розташовувалося побудоване в 1887 році казино, і велично піднесений собор Буена Пастор, і річка Урумеа з дивовижними  за красою мостами Марії Христини і Курсааль, які ділять Сан-Себастьян на дві частини.

Завітала група і до Палацу Мірамар, званий також Королівським палацом, що був побудований на замовлення королівського дому Іспанії в 1893 році за проектом англійського архітектора Селдена Уорнума. Протягом багатьох років палац слугував літньою резиденцією для королівської сім’ї, а це, зрозуміло, підвищило привабливість міста для аристократичних та заможних туристів. Саме тому у  Сан-Себастьяні проводила літо іспанська і європейська знать. Це і зумовило нинішнє маркування міста найдорожчим курортом Іспанії.

Посміхнемося, адже і для групи українських дітлахів споглядання цього багатства, вдихання ароматів морського повітря такого дорогого міста  стало доступним можливим завдяки активістам української громади – членам асоціації Asociación socio-cultural   de cooperación al desarrollo Ucrania-Euskadі та української культурної школи «Родовід» під керівництвом відповідно Оксани Демос та Наталки Михайлевської.

Пішки підіймалися ми на гору Ігельдо, де знаходиться парк розваг, побудований на початку ХХ століття. Там з гори відкриваються шикарні види на пляжі міста і затоку. А у старій частині міста в кінці набережної ми відвідали акваріум із прозорим тунелем, звідки можна поспостерігати за акулами й іншими мешканцями моря. Ну а як без споглядань іспанських модниць та крутих мачо сонячної країни! Тому прогулялася молодь із України і  головною комерційною та фінансовою артерією міста – проспектом Лібертад. Це найдовша вулиця міста, на ній зосереджена величезна кількість банків, офісів, бутиків та магазинів.

Це місто рідним стало для нас, і хочемо, ой як хочемо повернутися сюди знову!

А далі знову про Іспанію, і неймовірне, захоплююче подих місце…

 

Ещё А.Чехов говорил: «Что непонятно, то и чудо».

Вот  и с горой Монтсеррат (Каталония) связаны многочисленные чудеса и легенды. В этом мы убедились, поднявшись на 780 м ввысь. Она и впрямь столь необычна, что вызвало наш восторг и трепет. Огромные серо-чёрные глыбы, по легендам – результат проделок ангелов, которые, спустившись однажды с небес, заскучали от окружающего ландшафта и взяли да и распилили гору пополам. В 1025 на горе Монтсеррат был основан бенедиктинский монастырь Monasterio de Montserrat, в который по сей день стекаются многочисленные паломники, как и мы. Но главным объектом паломничества является Чёрная Мадонна La Moreneta – самая почитаемая в Каталонии святая, с которой связано огромное количество легенд ее происхождения. Например, согласно легенде, в IX веке на склоне горы Монтсеррат, недалеко от вершины, нашли статую Чёрной Мадонны. Её попытались спустить вниз, но чем дальше несли, тем тяжелее она становилась. Пришлось строить монастырь для Мадонны прямо на горе, почти на вершине.

Другая легенда так описывает происхождение Чёрной Мадонны: она якобы была вырезана Святым Лукой и затем перевезена в Испанию Святым Петром. В 718 году статуя была спрятана от сарацинов на горе Монтсеррат.

Считается, что Чёрная Мадонна помогает женщинам обрести счастье материнства. Мы написали свои пожелания Мадонне и очень надеемся вернуться в следующем году, дабы принести ее образу дар, который, согласно опять-таки народным верованиям, принято возлагать после исполнения желаний.

Это было просто незабываемо! Спасибо Виктории Бронской (частный гид-экскурсовод в Барселоне), ставшей для нас уже добрым другом, за интересные легенды и приятное, незабываемое времяпровождение!

 

Двічі «Крила» возили дітей і в Барселону – велику казку, де у всьому відчувається чарівність! Діти бачили незвичайний парк Гуель,  занурювалися у фонтан бажань, дивилися на будинок «кісток», відомий усім, як Бальо. Барселоні, її буянню фарб, світла і фантазій, горам, замкам небувалої краси, ми присвятимо окрему розповідь про  наші подорожі. Ставимо цілі та повернемося ще раз! Адже не завітали ми ще всередину Сагради Фамілія — цього собору незвичної краси, не бачили відомих зелених папуг Парку Гуель, не вітав нас зсередини Будинок Бальо – цей казковий дім, спроектований Гауді і побудований в 1906 році. Його зовнішні стіни хвилястої форми прикрашені мозаїками з різнокольорового скла, а внутрішнє оздоблення – це справжній вибух кольорів і різноманітність форм. Будинок Міла – ще одна химерна будівля, теж творіння Гауді. Тут можна обмежитися спогляданням лише його зовнішнього вигляду, але ми хочемо помилуватися і його  інтер’єром, де  представлені незвичайні мистецькі витвори та прекрасні експозиції!

Двічі у Барселоні вітала українських дітей Драмарецька Оксана Валеріївна – Генеральний консул Генерального консульства України в Барселоні (Королівство Іспанія), добрий друг нашого фонду.

А як щодо розваг? Так! Порт Авентура – відвідали!  Це найбільший розважальний тематичний парк в Європі  та найвідоміше місце для розваг дітей в Іспанії, в якому можна здійснити кругосвітню подорож за 1 день.

Парк був побудований в 1995 році в курортному місті Салоу на середземноморському узбережжі Коста-Дорада, що носить назву «Золотий берег».

За один день найбільш швидкі та організовані діти змогли здійснити 6 захоплюючих подорожей в далекі країни: Середземномор’я, Китай, Полінезію, Мексику, Дикий Захід та в дитячу країну «Сезам»; відвідати більше 30 атракціонів, проглянути театралізовані вистави, концерти; пробігтися безліччю тематичних ресторанчиків і кафе, де можна скуштувати страви різних народів; скупитися в магазинах і сувенірних лавках, в яких пропонуються сувеніри та вироби представлених в парку країн.

Звісно, як не наголосити на відчайдушних катаннях на суперекстремальних атракціонах Furius Baco – «американських гірках», гірках Shambhalа, які були відкриті у травні 2012 року. Вони є найвищими в Європі – 76 метрів, висота падіння з них  – 78 метрів, а швидкість сягає неймовірних 134 км/год. Гірки мають 5 підйомів, 3 потяги, які працюють одночасно та перевозять одразу 32 екстремалів. Полишаючи екстрим, згадаємо й наших відчайдух, любителів висоти та гострих відчуттів,  які по десять разів затамовували подих від суперактракціону «Феррарі» у Фераррі-Ленд Парку.

Життя насправді чудове, і нам, дорослим, варто показувати дітям усі його прекрасні сторони, вчити, навчати, давати можливості цінувати, порівнювати і стимулювати до досягнень недосяжного.