6 лютого на запрошення ВБО «ВО «Крила» 40 дітей із зони АТО відвідали Київ. Творчо обдаровані діти віком від 10 до 13 років приїхали з Миколаївки, Слов’янська, Святогорська Донецької області і міст Рубіжне та Лисичанськ Луганської області.

В рамках програми «Всі ми діти України» для гостей підготували насичену дводенну програму.
Перша екскурсія відбулася по території Свято-Покровського Голосіївського монастиря «Голосіївська пустинь», який відчинив свої двері для проживання групи. Діти відвідали найголовнішу святиню міста – Києво-Печерську Лавру, де спустилися у Ближні та Дальні печери, ознайомилися з музеями, розташованими на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Від наукових співробітників чимало дізналися про спадщину Лаври, залишену з тих далеких часів. Фантастикою для малечі стали експонати Музею мікромініатюр Миколи Сядристого.

«Підкована блоха! Роза у волосині! Це неймовірно! Як таке може бути? Я дома всім розповім про це диво», – раділа десятирічна Маша Куліш.

Після обіду  у лаврській трапезній група відправилась на двочасову екскурсію центром міста. Діти побачили Батьківщину-Мати, завітали до Національного військово-історичного музею, погуляли центром міста.

Після оглядової екскурсії дітей чекав візит до Національної опери України, де вони переглянули оперу Миколи Лисенка за однойменною п’єсою Івана Котляревського «Наталка-Полтавка», яка належить до визначних творів української музичної культури. Стомлені та щасливі діти повернулись у свої монастирські “келії” на ночівлю.

Другий день у столиці був не менш насиченим. На дітей чекав ранковий сніданок із відомою дитячою письменницею Мирославою Макаревич. По завершенні зустрічі кожен отримав подарунки. Від БФ «Я вірю в Україну» – художні та творчі набори, від видавництва «Самміт книга» – книги видавництва, а гості подарували організаторам керамічні обереги та витвори дітей.

Слід зазначити, що всі запрошені діти навчаються у школах мистецтв та інших позашкільних закладах, де розвивають і удосконалюють свої здібності в малюванні. Тому була організована невелика мінівиставка робіт, які вони привезли із собою. Організатори пообіцяли до кінця березня зробити велику виставку творчих робіт дітей Сходу у одній із галерей Києва.

Далі група завітала до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, де ознайомилась з його колекцією західного мистецтва, пообідала у ресторані «Два Гуся», який люб’язно надав таку можливість, погуляла «древнім Києвом».

На завершення, від мережі ресторанів Mcdonald’s, діти отримали смачні Хеппі-Міли та розмістилися у комфортних залах кінотеатру «Україна» для перегляду мультфільму «Панда Кунг-фу 3», на який їх запросила ГО «Свєточ».

Діти та їх батьки подякували організаторам за цікаві та пізнавальні вихідні.

«Це вже не перший захід, який ми реалізуємо для дітей із зони АТО спільно із нашими партнерами – ГО «Моє місто-Рубіжне» і БФ «Я вірю в Україну». Ми докладаємо чимало зусиль, щоб діти зі Сходи також мали можливість ознайомитися зі своєю культурною спадщиною, відволіктися від тяжких буднів сьогодення та отримати позитивні емоції», – розповіла Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.