З 23 по 29 червня на екологічно чистій території Знам’янського лісового масиву, у народі — Чорний ліс, біля села Дмитрівка в Кіровоградській області, місцині, де живуть образи легендарних героїв Кіровоградщини, пройшла Всеукраїнська акція «Україна – земля Героїв».

У проекті було задіяно понад 200 учасників — діти, молодь та інструктори зі всієї України. Зокрема учасники з`їхались із Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Миколаївської, Житомирської, Кіровоградської, Чернігівської та Київської областей.

Захід організовано ВБО «ВО «Крила», ГР «Мобільна волонтерська група», під патронатом Міністерства молоді та спорту України, за підтримки Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, ОГО «Кіровоградський кіш Українського дитячо-юнацького товариства «Січ», спонсорів та благодійників.

Діти проживали у наметовому містечку, де відчули на собі всі тонкощі польових умов – вартування, польова кухня, купання у річці, національно-патріотичні, культурологічні та освітньо-виховні заходи, військові навчання та майстер-класи на виживання.  Усі були відрізані від негативних впливів сучасного суспільства – телефонів та інших гаджетів. На чистому повітрі Кіровоградської землі, біля річки із термальною водою, їх чекала насичена програма відпочинку.

Так, однією із цікавих подій було проведення культурологічно – виховного заходу «Від козацької медицини до сьогодення», де окрім історичного екскурсу, теоретичних знань, таборовики мали змогу і поуправлятися в практиці. З фаховим інструктором по тактичній медицині Микитою Кашницьким учасники акції ознайомилися з протоколом ТССС, практично поуправлялися з накладання джгутів, зупинці кровотечі, евакуації. В результаті між 4 командами було проведено змагання з тактичної медицини.

А культурологічно – виховний захід «Військове мистецтво, організація, зброя і формація українського війська» не пройшов просто, як лекція. Завдяки інструкторам ЦОТД, військово-спортивного хортингу, вибухотехнічного сектору ГУНП МВС України в Кіровоградській області, Кіровоградського НДЕКЦ МВС України, учасники познайомилися з озброєнням сучасної армії та отримали практичні знання з стрілецької підготовки, заходів безпеки з поводження при виявленні вірогідних вибухових пристроїв, поведінки при застосування бойових гранат проти цивільних груп та груп військового супроводження, тактичної медицини та кризової психології.

Днем пізніше всі набуті теоретичні та практичні знання молоді учасники змогли закріпити під час проведення історичного квесту «Україна – земля Героїв».

Окрім історичних екскурсів про витоки бойової культури українського народу, учасники табору разом з інструктором Дмитром – бійцем БПСП СП «Кіровоград», мали змогу власноруч ознайомитися з бойовим мистецтвом, що не має аналогів в інших системах та оволодіти базовою технікою.

Слова подяки усім партнерам проекту виказала Голова Правління Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» Ярослава Токар:

«Я дуже вдячна всім тим, хто допомагав, сприяв, підтримував, організовував, готував документи, консультував, спрямовував, сварив, силою влади змушував працювати чиновників, забезпечував групу харчуванням та дозвіллям, ніс відповідальність за дітей і їх виховував! Я навмисне не називаю організації, постаті, бо це колосальна кількість людей. Я не хочу когось забути увагою, а потім картати себе за це. Бо всі рівні, всі робили благе діло, всі заслуговують слова щирої-прещирої подяки. Ми це зробили для дітей, для їхнього майбутнього, заради сильної нації. Повірте мені, що все це озветься сторицею!»

Акція «Україна – земля Героїв» стала не тільки цікавим молодіжним  відпочинком, а й пізнавальним та змістовним дозвіллям, з якого кожний із учасників виніс для себе корисні знання, вміння та навички.