12 листопада в актовому залі Дарницької районної державної адміністрації м.Київ відбувся XIV районний фестиваль творчості дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повіримо у себе».

Захід був організований Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району міста Києва. Спонсорську підтримку надали ВБО «ВО «Крила», ГО «Спортивно-оздоровчий центр реабілітації дітей-інвалідів – СВЄТОЧ», Українська федерація карате та ін.

Фестиваль спрямований на виявлення, розвиток та підтримку талантів дітей та молоді з інвалідністю.

В рамках заходу відбулася виставка творчих робіт дітей та молоді з інвалідністю, які брали участь у фестивалі, а також святковий концерт.

У холі Дарницької адміністрації гостей та учасників фестивалю розважали веселі міми, кожен бажаючий мав змогу спробувати себе в мистецтві малювання піском на склі.

«Дуже приємно, що нас з донькою запросили на фестиваль. Творчу роботу на виставку нам допомагала робити вчителька, донька навчається у спеціалізованій школі «Надія». Якщо у дитини є бажання приймати участь у подібних заходах, то ми звичайно тільки за. Я рада, що такі проекти є, і наші діти мають можливість проявляти себе у творчості та поспілкуватись», – ділиться враженнями мати 15-річної Ольги, яка пересувається за інвалідному візку.

У відбірковому турі фестивалю взяло участь 170 чол. з Дарницького району. Діти та молодь з функціональними обмеженнями двох вікових категорій: діти до 18 років, молодь від 19 до 35 років, представляли свої роботи у 8-ми різних творчих номінаціях: вокально-хорова, естрадно-інструментальна, хореографічна, авторська поезія та проза, декоративно-ужиткове, аудіовізуальне, образотворче та  нерукотворне мистецтво. Вибір найкращої роботи здійснювало професійне журі.

Свої таланти діти продемонстрували під час концерту, де виконували різноманітні хореографічні номери, співали та розповідали вірші. Дітей вітали представники Київської міської державної адміністрації, благодійних і громадських організацій.

Переможці відбіркового туру були нагороджені статуеткою-символом фестивалю, почесними дипломами та цінними подарунками, а інші учасники конкурсу – дипломами та сувенірними подарунками.

«Ми вже довгий час працюємо з дітьми та молоддю з інвалідністю, сприяючи їх соціальній адаптації та соціальній інтеграції у суспільство. Одним із напрямів нашої роботи є розвиток програми «Карате для людей з інвалідністю», яка є досить успішною. Ми маємо вже певні досягнення у цій сфері. Діти з інвалідністю дуже талановиті, вони гарно малюють, співають, складають вірші. Ми намагаємося залучати їх до суспільного життя, організовуємо різноманітні заходи, майстер-класи та екскурсії», – розповідає Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.