21 листопада українські спортсмени з інвалідністю взяли участь у Міжнародному турнірі з бойових мистецтв Іккайдо у місті Сан-Себастьян в Іспанії.

Збірну України представляли спортсмени на інвалідних колясках із Києва, Житомира і Дніпропетровська.

Наші учасники Олена Молоданова, Олексій Устенко, Данило Зелінський феєрично виконали ката кожен у своїх категоріях у двох колах. Показові виступи українських спортсменів викликали шквал емоцій у вболівальників, за що і були нагороджені кубками, дипломами та медалями.

Своїми враженнями поділився дніпропетровський спортсмен Олексій Устенко: «Мені хотілося б висловити величезну подяку спонсорам та організаторам за можливість побувати в таких неймовірних місцях фантастичної Іспанії. Я до сих пір перебуваю в невеликому шоці і навіть не вірю, що таке сталося. Перший раз літав на літаку, уперше брав участь у змаганнях такого рівня і був щасливий представляти там нашу улюблену країну! Наша діаспора найкраща, така підтримка… Вражень море, я дуже радий такій можливості побачити цей зовсім інший, як на мене, світ. Це дуже цікаво і незабутньо», – сказав Олексій.

Іккайдо – це новий вид бойового мистецтва, система тренувань і змагань, яка заснована на 250 наукових дослідженнях переваг бойових мистецтв для людей з інвалідністю різних нозологій. Змагання розроблено з урахуванням змінених технік кожного виду бойового мистецтва, адаптуючи їх до потреб кожної особи з особливими потребами. Японською мовою «ІККАЙ» означає «Один», а «ДО» означає «Шлях». «Єдиний шлях» означає, що багато різновидів бойових мистецтв можна об’єднати та змагатися в одній системі.

Система Іккайдо унікальна тим, що вона зосереджена виключно на спортсменах. Спортсмени, які беруть участь в формах і командних подіях Іккайдо, демонструють естетику складних послідовностей рухів, що є різновидами рухомої медитації, а також фізично та психічно складними завданнями для спортсмена.

Спортсмени з аутичними розладами змагаються першими, після них змагаються спортсмени з неспроможністю навчатися. Фізичні вади відносяться до останньої змагальної категорії.

«Іккайдо є новим видом спорту на міжнародній спортивній арені. Він поступово і впевнено розвивається у світі. Родом  із Англії, де на його розвиток, наприклад, там виділяється бюджетне асигнування у розмірі зашкальної суми. З наступного року і ми плануємо отримувати фінансову підтримку на розвиток виду спорту від цієї міжнародної організації. Тому наразі дякуємо за підтримку Українській Федерації Карате та запрошуємо всіх приєднуватися до нас», – зазначила Голова Федерації Іккайдо  Украіни та Директор комітету спорту інвалідів Української Федерації Карате Ярослава Токар.

Загалом у Турнірі з бойових мистецтв Іккайдо у місті Сан-Себастьян взяли участь близько 100 учасників із Франції, Італії, Великобританії, США, Іспанії та України.

Українська команда висловлює подяку за сприяння в участі у Турнірі Національній федерації Іккайдо країни-організатора Іспанії, Президенту Міжнародної Федерації Іккайдо Рею Свінею, за організаційну підтримку Українській Федерації Карате, а також спонсорам та ВБО «ВО «Крила», які профінансували учасників, і звісно, найщиріші слова  українській діаспорі в Іспанії, яка прийняла українську команду та опікувалась нею під час перебування у місті Басків.

До відома, The Ikkaido Federation є членом Міжнародної асоціації спорту для всіх (TAFISA) та учасником олімпійського руху.