З 2 по 20 липня 2014 р. в цілях вивчення французької мови група дітей із Києва відвідали Францію. Поїздка відбулася в рамках програми «Літнє стажування в школі мистецтв», організована Всеукраїнською благодійною організацією «ВО «Крила».

Запрошення від Української школи мистецтв при Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції отримали 15 школярів віком від 6 до 15 років.

У літній резиденції Української школи мистецтв, в курортному місті Bagnoles-de-l’Orne, недалеко від Парижа, діти вивчали французьку мову, знайомилися з культурою, звичаями і традиціями французького народу.

У вільний час діти грали у великий теніс, гольф, плавали в басейні, каталися на велосипедах і катамаранах.

Під час перебування у Франції, українські школярі відвідали парк середньовічних французьких ігор у місті Saint-Antonin-de-Sommaire, де познайомилися з стародавніми національними іграми французів, замки Chateau De La Noe Vicaire і Château de Carrouges, а також парк розваг Parcours acrobatiques dans les arbres, який викликав у молоді особливий захват. Діти пересувалися між стовбурами дерев на ліанах зі страховками на висоті триповерхового будинку.

Незабутнє враження справила на дітей і поїздка в «прихисток піратів і корсарів» – у місто Saint-Malo, на березі Ла-Маншу, на північному заході Франції.

Крім цього, терміни перебування школярів у Франції співпали з національним святом – Днем взяття Бастилії. Скачки на конях, святкова вечеря, атмосфера, що панує в місті, і феєричний салют наповнили дітей незабутніми емоціями.

На честь свята українські діти організували для почесних французьких гостей святковий творчий вечір, де показали свої таланти.

За підсумком навчання всі учасники програми «Мовні стажування за кордоном» здали іспит і отримали дипломи. Іспит передбачав співбесіду з французької мови і зріз знань з історії та культури Франції.

За успішне навчання українських школярів чекав сюрприз – оглядова екскурсія по Парижу, з відвідуванням Версаля і Лувру, а також прогулянка по вечірній Сені.

«Більшість дітей у Франції були вперше і для них ця поїздка відкрила багато нового, зарядила позитивними емоціями та враженнями. За що я хочу висловити особисту подяку директору Української школи мистецтв Олені Місталь. Після проходження Програми, багато дітей загорілися бажанням вивчати мову, що надалі дозволить їм вчиться у Франції або ж у будь-якій країні Європи. При цьому одна з учасниць успішно пройшла співбесіду і зараз ведеться діалог із французькою стороною про її навчання в цій школі», – розповіла голова правління «ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар