З 9 по 13 вересня 2013 р. в рамках «Тижня фінансової грамотності» в дитячих будинках і школах Дніпропетровська пройшли лекції з фінансової грамотності.

За сприяння народного депутата України Дениса Дзензерського представники Незалежної асоціації банків України (НАБУ), банків-членів НАБУ і спеціально навчені волонтери Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» провели теоретичні заняття з основ фінансової грамотності в 12 школах і 6 дитячих будинках міста.

Заняття проводилися для дітей 12-14 років. У ході лекцій розглядалися питання: звідки беруться гроші, як правильно складати особистий бюджет, що таке заощадження. На основі отриманих знань школярі зможуть виробити звички правильного планування і розподілу особистих коштів і заощаджень.

За словами Дениса Дзензерського, теоретичні лекції з фінансової грамотності допоможуть школярам освоїти ключові поняття і базові навички фінансової грамотності.

«Навчання фінансової грамотності доцільно починати в ранньому віці на початкових етапах освітньої системи, щоб фінансова грамотність ставала невід’ємним елементом культури людини. Чим раніше діти дізнаються про роль грошей у приватному, сімейному і суспільному житті, тим раніше можуть бути сформовані корисні фінансові звички. Фінансова грамотність школярів та учнівської молоді є важливим засобом довгострокового оздоровлення світової фінансової системи, ефективним заходом забезпечення підвищення стандартів якості життя та фінансової безпеки населення і майбутніх поколінь громадян», – коментує Денис Дзензерський.

Народний депутат також підкреслив першочергову важливість практикоорієнтованого підходу в навчанні сучасної молоді. Саме тому, за словами Дениса Дзензерського, до процесу викладання основ фінансової грамотності необхідно залучати представників бізнесу, банківських та фінансових установ, які можуть поділитися цінним досвідом. «Об’єднавши зусилля та ресурси ми зуміємо ефективно і результативно підготувати українських школярів до дорослого життя в складних і динамічних умовах сучасної економіки», – зазначив він.

«Ми приділяємо увагу представникам різних вікових груп – школярам, студентам і пенсіонерам. Кожна з цих категорій – це нинішні або потенційні клієнти банків. Діти – це майбутні клієнти банків, і зараз вони як губка вбирають інформацію, що надходить із зовні. Дуже важливо говорити їм про важливість фінансової грамотності, важливість такого поняття, як «заощадження», про правильне функціонування фінансової системи і про те, що необхідно не тільки брати кредити, а й робити власні накопичення. Всі ці питання ми намагаємося обговорювати саме з дітьми. Ми бачимо з їхнього боку живий інтерес і відгук, який свідчить про те, що ми працюємо не даремно. Результати досліджень також демонструють той факт, що рівень довіри до банківської системи зростає», – підкреслив Голова Незалежної Асоціації банків України Сергій Мамедов.

Лекції з фінансової грамотності пройшли у навчальних закладах Дніпропетровська та області, де ще не викладається факультативний курс «Фінансова грамотність». Заняття проводилися в інтерактивній формі, найактивніші діти отримали сувеніри та пам’ятні подарунки.

Ірина Добрицька, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 75, де 13 вересня відбулася лекція, зазначила, що отримані школярами знання необхідні у повсякденному житті і можуть бути застосовані вже сьогодні.