27 листопада у Національному музеї Тараса Шевченка (Київ) відбулася театралізована екскурсія «Музи Тараса Шевченка», що розповідає про жінок у житті Шевченка, про тих дам серця, які його надихали і дарували йому любов.

Захід було організовано Національним музеєм Т. Г. Шевченка спільно із Всеукраїнською благодійною організацією «ВО «Крила».

Гостями заходу стали люди з інвалідністю, діти, з родин, які вимушено переселилися зі Сходу України, а також матері дітей з інвалідністю.

Завдяки майстерному театралізованому дійству та емоційному музичному супроводу, яке підготували співробітники музею, гості поринули у світ шевченківських почуттів, долаючи шлях від підліткових захоплень юного Тараса Шевченка до глибоких переживань поета. У сутінках величних залів палацу XIX століття, де єдиними освітлюваними об’єктами були жіночі фігури: музи, ліри і натхненниці великого Кобзаря, для гостей “відродилися” твори Великого художника. У вигляді театральних мініатюр йшла невелика розповідь про той чи інший період життя українського таланту.

«За останні пів року ми вже втретє організовуємо спільні заходи з музеєм Шевченка. Нам завжди дуже приємно повертатися в цей гостинний заклад. Сподіваюся ми і далі будемо разом реалізовувати нові та цікаві проекти. У цей вечір ми отримали естетичне задоволення від побаченого. І рекомендуємо всім відвідати екскурсію «Музи Тараса Шевченка», – розповідає Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.

Наприкінці заходу гостей чекало чаювання, яке супроводжувалося обговоренням побаченого і обміном емоціями після екскурсії.

«Я отримала величезне задоволення від екскурсії, раніше я не стикалася з такою подачею матеріалу. Було дуже цікаво і незвично», – ділиться враженнями гостя заходу Наталія Гребенко.