24-25 вересня у Києві відбувся великий фестиваль Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій та благодійних фондів, які пропонують київським дітлахам, дітям переселенців та дітям киян-учасників АТО проекти та програми позашкільної активності.

ВБО “ВО “Крила” традиційно, спільно із партнерами, взяла участь у даному заході та представляла інтереси Дарницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями міста Києва.

Загалом на святі було представлено 10 районних соціальних центрів та 40 різноманітних громадських, столичних, всеукраїнських та міжнародних організацій, серед яких ОБСЄ, ЮНІСЕФ та українсько-турецький культурний центр «Сяйво». Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час свята «Юнь Києва запрошує», що триває в Маріїнському парку столиці за участю сімей переселенців, демобілізованих учасників АТО та членів їхніх сімей.

«Цього року окрему увагу ми приділили дітям переселенців та дітям киян-учасників АТО, а також усім київським дітлахам, щоб залучати їх до позашкільної діяльності. Приємно, що до міських організацій долучаються представники громадського сектору, щоб спільними зусиллями створювати належні умови для того, щоб усі діти могли здобувати освіту, займатися спортом, розвивати свої таланти», – сказала вона.

У рамках заходу заступник голови КМДА разом із Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою відзначили подяками громадські та міжнародні організації, які долучилися до організації літнього відпочинку столичних дітей в Україні та за кордоном.

Гості свята могли взяти участь у презентації курсів української мови та українознавства, послухати концерт дитячої творчості, долучитися до майстер-класів із наставництва та тьюторства (допомога у навчанні) для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також ознайомитися з діяльністю соціальних установ, закладів культури, освіти, позашкільної освіти, громадських організацій, гуртків, секцій.

Біля інформаційного майданчику з питань усиновлення можна було отримати консультацію фахівців Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді столиці з питань алко- та наркозалежності, надання соціально-психологічної допомоги переселенцям, учасникам АТО та членам їхніх сімей, а також з інших соціально важливих питань. Крім того, кожен охочий міг пройти безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ та консультування.

Захід «Юнь Києва запрошує» відбувається вже понад 20 років поспіль, але кожного року має свою специфіку та барви. Цього року це «Місто відкритих людей», що складається з кварталів, які присвячені різним проявам мирного життя: творчості, корисним знанням, безпеці. Одним із організаторів свята є Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.