Ось і закінчилося літо, пора теплого сонця та відпочинку. Традиційно в період літніх канікул ВБО “ВО “Крила” за спонсорської підтримки французької благодійної організації «Привіт дітям Чорнобиля» організовували для півсотні дітей яскравий відпочинок. Цьогоріч програма оздоровлення була спрямована на дітей з інвалідністю, дітей із зони АТО, малозабезпечених сімей та сімей, які втратили свого годувальника в наслідок трагічних подій на сході.

Одним із напрямів Програми було безкоштовне оздоровлення та відпочинок українців у дитячому санаторно-курортному таборі “Чайка”, що на березі Чорного моря (Херсонська область, Лазурне).

Чотирнадцять днів на березі моря, під лагідним літнім сонцем в колі друзів та нових знайомств, малеча мала змогу відпочити та відволіктися.

Традиційно в рамках реалізації програми «Рівний рівному», до складу групи увійшли діти із інвалідністю, вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району Києва та Центру реабілітації м.Кіровоград.

“До того, як тато загинув, я був просто хлопчиком, а сьогодні я- чоловік, та маю піклуватися про маму та молодшу сестричку. Скоро буде рік як тато загинув, а я все не можу забути як плакала мама, коли їй повідомили, що він підірвався на фугасі під Дебальцеве…Ми пішли до школи, всі знали, що його вже немає, всі, окрім мене й сестрички, і по поглядам я зрозумів, що щось трапилося… Не можу спокійно дивитися рекламу, де дівчинка запитує в тата, коли він повернеться! Коли чую цей ролик, навіть, якщо вже сплю, встаю і швидко переключаю на інший канал, щоб мама і сестричка не чули, їм і так важко…” – розповідав свою історію Олексій.

Для більшості з них, це була своєрідна реабілітація, адже вони не по дитячому переживають за своїх татусів – Героїв, які боронять мир на Сході України, а деякі ще не оговталися від болю втрати близької людини.

У таборі діти приймали участь у різноманітних розважальних іграх, їздили на екскурсії, купалися у теплому морі та заводили нових друзів.

З посмішками на обличчі і яскравими спогадами діти військовослужбовців, з родин загиблих, діти з інвалідністю повернулися з літнього відпочинку додому.

“Я дуже вдячна нашим партнерам за цю поїздку, адже в тісному спілкуванні з малечею, стає зрозумілою глибина наслідків війни…Ми бачимо руйнацію, вибухи, обчислюємо збитки, проводжаємо в останню путь наших героїв, але мало хто бачить що в цей час відбувається в дитячій свідомості а саме вони майбутнє нашої країни”, – ділиться враженнями Наталія Салімова, супроводжуюча, волонтер Мобільної волонтерської групи із Кіровограда.

“Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок кожного. Любі наші партнери, меценати, Ваша підтримка — свідчення Вашого патріотизму небайдужого ставлення до майбутнього України. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану дітям!”, – виразила слова подяки Тетяна, супроводжуюча із м.Рубіжне Луганської області.

Ще до сьогодні фонду надходять листи від дітей із словами вдячності “за море”.