16 листопада 2013 року до Міжнародного Дня толерантності в Києві в приміщенні бібліотеки сімейного читання № 160 відбулася презентація барабанної терапії для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Захід організовано за сприяння і підтримки народного депутата України Дениса Дзензерського, Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» і школи етнічних барабанів «GoDoPaTa».

«Я переконана, що саме толерантність, а не жалість і співчуття, повинна визначати ставлення суспільства до соціально незахищених категорій населення. Ми зобов’язані міцно утвердити у свідомості сучасних дітей це почуття, оскільки воно визначає моральний, суспільний і демократичний розвиток суспільства. Сьогоднішній сімейний захід – це прекрасний приклад гри дітей на рівних в одному колективі і, власне, співіснування в одному світі», – зазначила Голова ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.

Барабанна терапія є однією з методик реабілітації дітей з ДЦП та аутизмом. Вона позитивно впливає на координацію рухів рук і очей, покращує візуальне сприйняття, а також підвищує позитивний емоційний фон дітей, знижуючи тривожність.

У ході презентації пройшов показовий виступ старшої дитячої групи барабанної школи «GoDoPaTa Kids», а також дітей з обмеженими можливостями, які вже активно займаються реабілітацією за даною методикою. Після цього під чуйним керівництвом тренера школи етнічних барабанів «GoDoPaTa» Олени Красновської для дітей та молоді з обмеженими можливостями відбувся майстер-клас, на якому кожна дитина змогла спробувати себе в грі на африканському барабані.

За словами Олени Красновської, «барабанна терапія підходить для людей з самими різними проблемами – від наркотичної залежності до аутизму і від труднощів у навчанні до психічних розладів. Надає позитивну дію відразу по декількох напрямках – може зарядити енергією або розслабити, створити бадьорий, навіть грайливий настрій або дати вихід гніву. Вона може допомогти покінчити з соціальною ізоляцією, створити позитивні відносини. Під час гри на барабанах через засоби ритмічних вправ вирішуються різні фізичні, психологічні та навчальні завдання. Гра на ударних зміцнює імунітет, знімає стрес і знижує кров’яний тиск».

На завершення презентації своє вміння гри на барабанах дітям, їх батькам та представникам Центру продемонстрували доросла група барабанної школи «GoDoPaTa Kan» і музичний колектив «Cloud Jam».