1 червня, у День захисту дітей, у Києві відбувся Міжнародний круглий стіл на тему: «Ситуація з правами дітей в умовах гібридної війни: між втраченим поколінням та генерацією творів».

Організаторами зустрічі виступили Громадська ініціатива «Бурштиновий шлях», ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила», ГО «Український Клуб», Дитячі наукові студії МАН.

У круглому столі прийняли участь: Тука Георгій – заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Ляхович Микола – начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, Бульба Володимир – радник міністра, Міністерство молоді та спорту України, Дмитро Левусь – співкоординатор ГІ «Бурштиновий шлях» директор ЦСД «Український меридіан»; Олег Лісний – віце-президент АЦ «Політика»; о. Костянтин Холодов – військовий капелан, координатор капеланів УПЦ КП в Зоні АТО; Ярослава Токар – голова правління Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила»; Кашницький Микита – дитячий письменник, учасник АТО, БФ «Я вірю в Україну», Анна Тимчук – голова правління Ради ГО Центр військово-політичних досліджень, а також психологи, політологи, волонтери, представники державних органів та іноземні дипломати.

В умовах гібридної неоголошеної війни Кремля проти України саме діти окупованих територій Донбасу та Криму стали найголовнішим об’єктом впливу та маніпуляцій. Саме на дітях окупантами відпрацьовуються методики зомбування та психологічного впливу, що, фактично, знищує поняття дитинства та формує покоління скалічених духовно людей, які у майбутньому підтримуватимуть тероризм та людиноненависницьку ідеологію «Русского міра». Як протистояти цим згубним процесам? Що необхідно зробити для виховання патріотів та гуманістів та захисту дитинства від цієї пропаганди ненависті?

Голова правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар розповіла, що одним з пріоритетних напрямів діяльності ВБО «ВО «Крила» є всебічна допомога дітям та молоді, які переселилися з Донеччини та Луганщини у мирні регіони України, чи проживають на звільнених територіях цих областей. «З досвіду нашої роботи ми переконалися, що перспективним і дієвим способом допомогти цим особам є організація для них благодійних заходів із національно-патріотичного виховання. Протягом останніх двох років для дітей зі сходу України наше об’єднання спільно із партнерами та спонсорами організувало декілька благодійних проектів саме такої спрямованості – обидва «Мистецькі десанти», «Покрова героїв», «Велич Карпат» та низка інших», – зазначила вона.

Ярослава Токар підкреслила, що важливим для дітей є пізнання багатства української культури та видатних сторінок її історії, знайомство з видатними митцями і особистостями, налагодження діалогу і дружніх стосунків зі своїми однолітками з усіх куточків країни.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованої території та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на Луганщині 98% дітей, які люблять Україну і хочуть жити в Україні.

«Мало хто знає, що рекорд України щодо влаштування живого прапору України був здійснений на Луганщині дітворою. Найвищий показник учасників різних творчих змагань, присвячених дню народження Шевченка. На жаль, дуже мало ЗМІ приділяють уваги тим позитивним змінам і подіям, що відбуваються в цілому в державі і зокрема, на Донбасі… Я неодноразово дорікав ЗМІ, чому ви не висвітлюєте ті позитивні зміни, які відбуваються на Донбасі? Звісно, люди, які дивляться телевізор, потім формують думку, що Донбас – це горе, війна і сепари. Від цього страждають діти. Бо на них так само відображається цей суспільний штамп цих двох областей. На Луганщині, серед дітей це 98%, які люблять Україну, які хочуть жити в Україні. Ми, як дорослі люди, маємо зробити все, щоб не втратити це покоління», – сказав Тука.

Тука переконаний, що держава повинна робити більше для захисту дітей на тимчасово окупованих територіях, бо досить часто діти, які проживають в Україні, вимушені їздити на навчання в не підконтрольні міста і села.