7 листопада у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 Слов’янської міської ради Донецької області відбулася презентація соціально-дозвіллєвого проекту Клубу родинного вихідного дня «Чудове місто «Дивограй».

Метою Проекту є організація дозвілля дітей (в першу чергу дітей, які мають статус тимчасово переміщених осіб), дітей із соціально-незахищених категорій у вихідний день, розвиток творчості дитини, зміцнення фізичного і психологічного здоров’я учнів, зняття емоційного дискомфорту, формування патріотизму та національної свідомості дітей і молоді шкільного віку.

Організаторами заходу виступили Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Слов’янської міської ради Донецької області, ВБО “ВО “Крила”, ФБ “Я вірю в Україну”, ГО “Капеланське служіння війську України” за підтримки Міністерства молоді і спорту України.

Заступник Міністра із питань молодіжної політики Сергій Митрофанський надіслав учасникам привітання, в якому зазначив про важливість відкриття  Клубу патріотичного виховання та сімейного дозвілля, адже наразі, як ніколи, потрібні нові підходи й нові шляхи до виховання патріотизму та національної свідомості дітей, як почуття, як ідеї та як базової якості особистості.

“Найважливіший пріоритет національно-патріотичного виховання – це формування ціннісного ставлення до Батьківщини, нації, українського народу. В нашій школі тривалий час через роботу Клубу «Чудове місто «Дивограй», гуртків, що працюють у клубі, педагоги розвивають у дітей відчуття самобутності та неповторності нашої культури,  мови та традицій нашої країни,” – розповідає Директор школи  Лілія Куліш.

У заході взяли участь директор Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (КУ РМЦТКСЕУМ) Луганської області Тарасенко Олена Володимирівна та методист Хмельницька Олена Петрівна, які мають досвід викладання  уроків патріотичного виховання для дітей у своєму місті.

За двадцятисемирічний період плідної роботи педагогічний колектив Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді разом з гуртківцями створили унікальний історико-краєзнавчий музей, який активно займається просвітницькою роботу.

Педагоги Центру розробили цікаві тематичні екскурсії, які можуть відвідати і учні загальноосвітніх закладів, і дошкільнята, і студенти вишів, технікумів та профтехліцеїв. Одним з найважливіших завдань краєзнавства є збереження культурної та духовної спадщини українського народу. Саме про власний досвіт організації титанічної роботи центру і ділилися запрошені.

Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління – одне з найважливіших завдань сучасної педагогіки. Життя вимагає від педагогів знаходити оптимальне поєднання форм, засобів і методів педагогічного впливу, будити непідробний інтерес та пізнавальні здібності учнів.

“Для мене дуже важливо у своєму рідному місті, яке тривалий час перебувало під тиском Росії, сіяти зерна українського слова, доносити до  свідомості дітей та молоді упевнення в тому, що Донбасс – це Україна, що Схід і Захід, Північ і Південь – це ми, велика нація, незламна та непоборна, – підкреслив Володимир Стрельцов-бізнесмен, активіст, керівник та капелан ГО “Капеланське служіння війську”.

Дирекція Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 подяками нагородила організації та бізнесструктури  за всебічну допомогу, сприяння, увагу та небайдужість до підростаючого покоління. За тривалу дружбу та співпрацю в інтересах дітей Миколаївщини, дітей-переселенців, які тимчасово проживають у м.Миколаївка, дітей пільгової категорії, а саме сиріт, під опікою, малозабезпечених, багатодітних подяками та теплими словами нагородженні радник Міністра Мінмолодьспорту Бульба Володимир та  член Громадської Ради при міністерстві Токар Ярослава, а в їх обличчі команди фондів “ВБО “ВО “КРИЛА” і ФБ “Я вірю в Україну”.

“Сердечність ніколи не буває одинокою. До щирості та уваги завжди тягнуться люди. Саме тому на цьому заході, у цій школі, де привітний та щирий колектив, було так багато людей, поважних осіб, представників  іноземних фондів та багато подарунків для дітей, що свідчить про небайдужість очільників міста до питань дитячого виховання. Усім було радісно та тепло на душі. А  переможець Х – фактору Олександр Кривошапка, досить відома постать у дитячій та молодіжній публіці, якого ми запросили на свято, подарував дітям незабутні враження, феєричні емоції.  Український співак був бажаним гостем на цій зустрічі, був досить комунікабельним і вільним із дітьми у спілкуванні, за що ми йому дуже вдячні. Діти чекали на його візит, та ми всі його чекали, і в результаті — задоволені сповна,” – зазначила Ярослава Токар.

За словами Володимира Бульби, у ці непрості для країни часи дуже важливим є існування діалогу Києва із областями, обмін думками та досвідом задля розвитку і виховання наших дітей і молоді.  Кожен хоче бути почутим. Він  запевнив, що Міністерство молоді і спорту України та його очільники чують Донбас, і вживають всіх заходів для його всебічної підтримки.

По фіналу у міському будинку культури відбулася концертна програма за участі українського співака – учасника X-фактора Олександра Кривошапка, поетеси Олени Лебедєвої та зразкового вокального ансамблю «Камертон»  із міста Рубіжне. Гарний настрій учасникам, конкурси та вільне спілкування дітей та відомого співака феєрично забезпечив ведучий із Києва Олександр Кулабухов.