Сьогодні ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «люди похилого віку» і чим маємо завдячувати їм. Але в нашому календарі є день, який нагадує нам, що це ті люди, які віддали переважну більшість свого життя, сил, енергії і здоров’я на розбудову нашої держави. А тому заслуговують від суспільства уваги, гідного ставлення і вдячності за професійні здобутки та участь багатьох з них у боротьбі за мирне небо для нащадків. Цього не маємо забувати.

У всьому світі на початку жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку, проголошений і встановлений Генеральною Асамблею ООН ще у 1990 р. як заклик до урядів різних країн, громадських організацій, бізнес-структур, благодійних фондів, а також всіх людей на планеті звернути увагу на людей літнього покоління та допомогти їм у вирішенні різноманітних проблем.

Нині у світі, за міжнародною статистикою, понад 640 мільйонів людей, які досягли 65 років (це майже кожна десята людина на Землі). В Україні кожен п’ятий мешканець – це особа похилого віку, серед яких шосту частину складають самотні люди. І половині з них, за твердженням фахівців, потрібна щоденна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов, дискримінації в суспільстві, на роботі, в транспорті, у медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття та добробут. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкається людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Ціни на ліки стають надто дорогими, а вартість для пересічних пенсіонерів необхідних медичних послуг, вже не кажучи про оперативне втручання, є захмарною. Тому їм залишається лише благати людей про поміч або звертатись до благодійних організацій та волонтерів.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку є чим прозвітуватися і нашому Благодійному фонду, якому вдалося знайти спонсора для здійснення рятівної операції одній українській пенсіонерці з міста Лубни на Полтавщині. Почалося все з того, що на адресу «Крил» надійшов лист літньої жінки – інваліда ІІ групи, якій лікарі поставили діагноз – двобічний диспластичний коксартроз ІІІ-ІV ступенів. Тобто, у неї стрімко руйнується кульшовий суглоб, що викликає постійні сильні болі та обмежує рухи. Через це пенсіонерка потребує негайного оперативного втручання і встановлення ендопротезу тазостегнового суглобу. Така операція їй не по кишені, адже коштує 60 500 гривень, у той час як розмір її пенсії по інвалідності складає 1 452 гривень. Наш Благодійний фонд ніколи не стояв осторонь від потреб літніх людей, а тому одразу розпочав пошук шляхів допомоги. Добре, що у «Крил» є багато гарних друзів, небайдужих до чужого горя і готових допомогти у скрутну хвилину. Тож ми звернулись до Генерального директора ТОВ «VAB Лізинг» Золотарьової Л.С., розповіли про непросту долю пенсіонерки та попросили очолювану нею компанію надати фінансову підтримку на проведення похилій жінці необхідної операції. Пані Людмила гуманно та чуйно поставилася до прохання про допомогу, і товариство виділило потрібну суму на придбання протезу для оперативного втручання із заміни правого кульшового суглобу. Прооперували пенсіонерку в ортопедичному відділенні обласної клінічної лікарні Полтавської області. Наразі жінка почувається добре і щиро дякує усім, хто допоміг їй повернутися до повноцінного життя.

У свою чергу, від імені літньої пенсіонерки та Благодійного фонду висловлюємо найтепліші слова вдячності Золотарьовій Людмилі Семенівні та представникам ТОВ «VAB Лізинг», які допомогли врятувати найцінніше, що є у людини – її здоров’я. Дякуємо за те, що навіть у сьогоднішні непрості часи вони піклуються про осіб похилого віку та допомагають їм відчути себе захищеними. Прийміть наші найщиріші побажання процвітання Вашій компанії, реалізації всіх планів та задумів на майбутнє, а найголовніше – міцного здоров’я і благополуччя Вам, Вашим рідним і близьким. Нехай збуваються Ваші мрії та поруч будуть вірні друзі!