🇬🇧 Оксфорд – це важливий освітньо-культурний центр світового значення, такий безцінний, що навіть Гітлер під час Другої світової наказав не бомбардувати місто ☝🏻

Крім вишуканої архітектури і величних споруд тут знаходяться безцінні бібліотечні зібрання та наукові центри 🏫📕📕

Що ж варто побачити в «Місті шпилів»?

Радимо відвідати старовинну кам’яну вежу Карфакс, яка датується ще XIV століттям, прогулятися по старовинним вуличкам, зайти в Бодліанську бібліотеку та заглянути у двори коледжів, піднятися на міську вежу, щоб помилуватися містом з гори, заглянути в храми та пройтися по «Місту зітхань» (Bridge of Sighs) – за легендою, учні коледжу поряд з ним мали найбільшу вагу серед місцевих студентів і щоб вони ставали здоровішими, міст закрили, через це молоді люди повинні були постійно користуватися сходами та зітхали від зусиль.

👌🏻 Заходьте в усі відчинені двері, заглядайте у вікна та насолоджуйтеся незабутньою атмосферою міста 😍

😃 А тепер наша постійна рубрика «Цікаві факти»:
• В Оксфорді кожен студент має наставника з числа викладачів. Тільки уявіть — студенти університету самі обирають, коли і які лекції слухати.
• Серед випускників Оксфорду 40 Нобелівських лауреатів, 50 голів урядів та безліч відомих людей, серед яких Маргарет Тетчер, Оскар Вайльд, Джонатан Свіфт, Стівен Хокінг.
• Одночасно НЕ можна подавати документи в Оксфордський і Кембриджський університети — за цим суворо стежать. Оксфорд і Кембридж разом складають союз найстаріших англійських університетів — «Оксбридж» і давно конкурують, навіть не називаючи при розмові назву іншого, а просто говорять «another place» (інше місце).
• Конкурс на бакалаврські програми 20 000 студентів на 3250 місць.
• Відомі письменники створили тут свої шедеври – «Аліса в країні чудес» написана Льюїсом Кероллом в цих стінах і Джон Толкієн, писавши трилогію «Володар перстнів», надихався видом готичних кампусів.
• В Кларендонській лабораторії університету знаходиться електричний дзвіночок, який безперервно дзвонить з 1840 року. В ньому закладений механізм, точна будова якого невідома. Але це є найдовший в світі безперевний екперемент, що працює більше 170 років.
• Лише з 1920-х років в Оксфорд почали приймати жінок, а в 70-их роках відмінили роздільне навчання. Уявляєте?
• 20 000 фунтів на рік в середньому коштує навчання в Оксфорді.
• «The Eagle and Child» – найстаріший паб міста, який місцеві його називають «Пташка з малюком». Почав працювати в 1650 році і до сьогодні гостинно приймає відвідувачів.
• Цікава статистика – 5 із 60 українців, які подавали документи, стали студентами Оксфорду в минулі роки.

«Крила» рекомендують! ❤️
_______________
🇬🇧❤️ Травневий Лондон запрошує!
Стартує набір дітей в травневу подорож до Лондону з «Крилами».
Слідкуйте за січневими мандрами нашої групи у фейсбук #лондон_з_крилами

☎️ Уточнення та запис груп за номерами кураторів:
🙋🏻‍♀️ Ольга +380 (67) 959-99-89
🙋🏻‍♀️ Світлана +380 (67) 746 78 24
🙋🏻‍♂️ Сергій +380 (50) 569 52 59
🙋🏻‍♀️ Ярослава +380 (98) 816 56 06 Viber