30 вересня 2014 року у Національному музеї Тараса Шевченка пройшов перший з серії тренінгів «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», які пройдуть у вересні-жовтні.

IMG_6737

Лекторами на тренінгу виступили лідери громадських організацій:

Смирнова Уляна – директор Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила», голова осередку Київської області ВГОі «Група активної реабілітації»;

Полозюк Олег – спеціаліст Національної Асамблеї інвалідів України, юрист,  учасник україно-канадського проекту з питань вивчення доступності;

Пчолкін Віталій – блогер, Керівник Київської обласної організації «Європейська Асоціація з прав інвалідів», працівник Національної Асамблеї інвалідів України.

“Наприкінці вересня збігає вже шість років, як Україна підписала Конвенцію з прав людей з інвалідністю. Сьогодні ми працюємо над тим, аби ці права реалізовувалися у всіх сферах життя, адже потреби людей з інвалідністю не обмежуються відвідуванням магазинів та аптек. Ми такі ж люди як і всі і хочемо збагачуватися духовно та відвідувати культурні місця.
Нам випала честь бути першими у серії тренінгів та з легкої руки розпочати таку важливу та гарну справу, як навчання спеціалістів музейної справи основам роботи з людьми з інвалідністю” – розповіла Уляна Смирнова, директор ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила».

На тренінгу учасники долали психологічні бар’єри пов’язані з інвалідністю, навчалися «бачити» цінність, а не інвалідність, дізнавалися про аспекти побудови безбар’єрного середовища у своєму музеї та принципи універсального дизайну.

Нагадаємо, що музей Тараса Шевченка один із небагатьох музеїв Києва, де є пандуси, спеціальні ліфти, пристосовані для відвідувачів на колясках, що дозволяє безперешкодно пересуватися стінами музею. Національний музей Тараса Шевченка вже не раз відчиняв двері для дітей з інвалідністю та дітей, що приїхали із зони АТО, за що від ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила» ми висловлюємо подяку!

Тренінг відбувся за підтримки:

IMG_6721

5474-1

IMG_6726  IMG_20140930_155842