На запрошення Посольства України у Великій Британії група українських дітей здійснила давно омріяний візит до Лондона, столиці Сполученого Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, одного з найвеличніших міст у світі.

Організатором цієї благодійної подорожі культурно-освітньої спрямованості став добре відомий у дипломатичних колах Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила», який упродовж десяти років допомагає дітям соціально вразливих категорій у здійсненні їх мрій. Партнером поїздки виступило Британсько-Українське Товариство «The British Ukrainian Society», без допомоги якого ця подорож-мрія була би не здійсненною.

Група, яка  вирушила до Лондона, налічувала 24 особи. До її складу увійшли  діти із Донецької і Луганської областей, діти –  внутрішньо переміщені особи та діти учасників АТО із Дніпра, Харкова, Вінниці.

Упродовж червня група прожила 9 надзвичайних казкових днів у Лондоні – столиці найвеличнішого королівста на землі. Ці дня пролетіли напрочуд швидко, назавжди залишивши у серцях дітей радість від почуття здійснення найбільшої мрії.

Юним українцям  вдалося відвідати Королівський центр міста, заспівати гімн на Трафальгарській площі, сфотографуватися з Королівською кінною гвардією, зазирнути в секретні закутки резиденції Прем’єр-Міністра Сполученого Королівства на Даунінг Стріт, 10.

Група також побувала на вечірній службі у Вестмінстерському абатстві, здійснила прогулянку вечірнім London City, заспівала із вуличними музиками під Парламентом та навіть подражнила караул біля Букінгемського палацу.

Діти отримали неперевершену насолоду від  неймовірних краєвидів Лондона з вершини оглядового колеса London Eye, на власні очі побачили, як розводиться знаменитий Tower Bridge, прогулялися та провели ланч на березі Темзи, а також погодували качок на озері парка Святого Джеймса. Вдалося путівникам і проїхатись на двоповерховому червоному автобусі, знайти ту саму відому червону телефонну будку, а також перетнути лінію Грінвіча.

В один із днів група завітала до найвідомішого університету світу – Оксфорду, пройшлася місцями, де творили свої шедеври Вільям Шекспір та Льюїс Керрол,  де була написана історія про того самого Хоббіта та Володаря Кілець. Діти змогли побачити  місця зйомок всім відомої серії фільмів про  Гаррі Поттера, спробували перетнути платформу 9 ¾ та знайти Паддінгтона, а також відправилися на пошуки загадкових драконів – володарів спокою Лондона.

Крім переліченого, юні мандрівники відвідали багато парків та музеїв, досхочу потанцювали із музиками в China Town та скуштувати річний запас солодощів у лондонських крамницях. Безумовно, українці завітали й  на Бейкер-стріт у гості до Шерлока Холмса, а також англійської Королеви у Віндзорському замку.

В останній день подорожі групу українських гостей гостинно приймали у Посольстві України у Великій Британії.  Зустріч із українськими дипломатами у країнах перебування стала вже доброю і гарною традицією для зарубіжних благодійних подорожей, організованих «Крилами».

Українські дипломати тривалий час люб’язно та привітно спілкувалися з дітьми зовсім не на дитячі теми, обговорюючи Брекзіт, життя мігрантів, ставлення Великої Британії до війни на сході України. Крім цього, діти почули з перших вуст чимало пізнавальної та корисної інформації про історію і культуру Великої Британії, про двосторонні зв’язки між нашими країнами та стан україно-британських стосунків, а також  отримали відповіді на всі поставлені ними запитання.  Під час зустрічі діти «на ходу» переймали в дипломатів вміння ефективно досягати компромісів, попереджати конфлікти та несприятливі ситуації, знаходити і формулювати виважені пропозиції та слуш­ні поради.

У свою чергу, група висловила глибоку подяку нашим дипломатам за допомогу в організації візиту до Великої Британії, наголошуючи на надзвичайній важливості підтримки з боку дипломатичних установ для успішної реалізації  таких благодійних поїздок та на незмінно  високому рівні допомоги, що ними надається.

Згодом, працівники посольства разом, з учасниками групи  завітали до праукраїнця – Володимира Великого. Йому, Великому князю Київському, місцева українська громада 30 років тому встановила пам’ятник, приурочивши його відкриття до тисячоліття Хрещення України-Руси. Це черговий раз яскраво засвідчило,  що нашу Україну, її історію та культуру знають, люблять і шанують навіть за тисячі кілометрів від Батьківщини.

Дев’ять днів, відведені  на здійснення дитячих мрій, промайнули як одна миттєвість. На шляху до України задоволені діти обмінювалися незабутніми враженнями і загадували  чергові бажання, найпоширенішим з яких було повернутися до Лондону знову.

 

 

Наталія Миколаївна Галібаренко – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, Андрій Марченко – Радник-посланник Посольства, Інна Єгорова – Перший Секретар Посольства,Андрій Володимирович Олефіров – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Фінляндській Республіці, Артем Брайченко – Head of Kyiv Secretariat, Project Director The British Ukrainian Society, компанії «Demapal Ltd. Лондон», London For You, готельно-ресторанний комплекс «Мисливський двір», Олександра Гудкова (СК PZU Україна), Olga Oszal (Diuro Podrozy ABDAR, Польща), Katalin Bornemissza (STARTTurist, Угорщина), Олена Скоріна (ТФ «Апельсин», Україна), Олександра Алтуф`єва (Майстерня самостійних подорожей), Олександр Граб, Роман Дорійчук (Дарницька громадська варта), Михайло Канафоцький, Раїса Шматко, Володимир Кантур, Уляна Пчолкіна, Мар`ян Парадівський, Gregory Koretskyi, Анна Юрченко, Наталія Зубарєва та Ілона Коренівська – THEY ARE THE WINGS OF CHILDREN,

Дякуємо вам!