Отак-от просто закохатися у гори,
А потім все життя любити їх
Смереки із ялицями в покорі
А на віддалених вершинах тане сніг.

Далекі заморські країни це, звісно, незвичайно, та головне – цікаво, але рідна Україна, з її безкрайніми степами та високими горами – завжди миліша. Про це вам скаже кожен українець. Так говорять і “Крила”. А тому разом із дітьми із Денецької та Луганської областей на травневі свята поїхали підкорювати високі та лісисті українські Карпати і пізнавати Гуцульщину.

Група із 45 дітей провела дев’ять днів у прекрасному готельному комплексі “Ворохта”. Протягом тижня маленькі патріоти України насолоджувались п’янким повітрям гір та виходили не один десяток кілометрів поміж віковічних сосен та ялин. Всі одноголосно погодились, що в Карпатах повітря зовсім інше, і ним дихається вільніше.

Групою були підкорено 4 різні туристичні маршрути різної складності: вздовж річки Прут, загадкові стежки Довбуша, покорення гори П’ятихатки та полонини Борсучина.

Окрім цього мандрівники познайомились із гуцульською кухнею, із задоволенням наминали куліш із найсмачнішим обсмаженим хлібом. «Дома такого точно не має, тут своя, смачно-специфічна кухня»,- ситими ділилися діти.

А ще були гуцульські вечорниці та посиденьки біля багаття до пізньої ночі, і багато-багато щастя. Адже в горах відчуваєш себе зовсім по-іншому. Той, хто не стояв такий маленький посеред височенних скель, які, напевно і динозаврів “бачили”,  не стрибав по камінцях через холодний бурхливий гірський потік, не зможе зрозуміти цього відчуття свободи. Гори раз і назавжди залишаються у серці кожного.

В передостанній день перед від’їздом додому мандрівники потрапили до затишного і по-європейськи прекрасного Івано-Франківська. Місцеві кажуть, що Франківськ “живе” кавою. І це так і є. Окрім того, потрапили на святкування Дня міста, потанцювали на головній площі міста під запальні українські пісні, наїлися до схочу борщу та погуляли ярмарком. Гарно зустрічали франківські друзі наших дітей!

А от останній день поїздки був найскладнішим – група збиралась до Києва. Тут було все – і сльози смутку від прощання із друзями та прекрасними Карпатами, і радість від побаченого і пережитого за цей тиждень.

“Крила” висловлюють вдячність всім, хто допоміг в організації поїздки та допомагав на протязі всього часу перебування на Гуцульщині:

  • почесному консулу України в Бельгії Крісу Беккерсу за збір коштів для дітей Донбасу на поїздку;
  • пані Тамарі Точицькій за безмежну довіру, котра багато вартує і цінується;
  • керівнику компаній “СтройКиев” Рафаелю Сабіровичу Нерсесаняну за спонсорську допомогу під час організації поїздки;
  • Михайлу та Анні Паніним за організацію та проведення благодійної лекції на підтримку “Крил” та саме цього проекту;
  • раднику міністра молоді та спорту Володимиру Бульбі, котрий ніколи не забуває “Крила” та пишається ними;
  • керівництву готельного комплексу “Ворохта” за теплий прийом і супер національно-виховну програму;
  • Івано-Франківській обласній партійній організації ВО «Батьківщина» та її керівнику Д.В.Шлемку за прийом та супровід дітей в Івано-Франківську.