Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» у 2019 році впроваджує ще один проект, який, сподіваємося, стане цікавим, корисним та натхненим для вас.

Новий проект має назву «Історії, які надихають», і його мета – розповісти про дітей і дорослих, з яких можна взяти приклад для наслідування і отримати стимул для змін у своєму житті. Серед таких особистостей є ті, які з дитинства борються з невиліковними хворобами, ті, які зазнали біль і страждання через втрату рідних людей під час гібридної російсько-української війни, яка вже п’ять років триває і ламає життя мільйонам українців. Є такі, які були вимушені покинути свої домівки і стали «переселенцями» задля збереження власного життя і життя своїх дітей, але не зневірилися і не потонули у безлічі невирішених і складних проблем. За допомогою проекту ми будемо розповідати і про долі тих особистостей, які постраждали в результаті участі в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил, проте не зламалися, не втратили віри в себе та в своє майбутнє.

Творча й ініціативна команда Благодійного фонду «Крила» має надію, що історії проекту нікого не залишать байдужими. Реальні життєписи, які ми будемо розповідати, мають надихнути дітей, молодь і доросле населення нашої країни не здаватися, не боятися відстоювати свої права, а йти тільки вперед, шукати нові сили, нові можливості, нових друзів і знайомих, читати про відомих і успішних людей, щоб самим стати успішними та отримувати задоволення від своїх досягнень і тріумфів. А що може краще надихнути нас до дії і до змін, ніж реальний позитивний приклад із життя іншої людини, якій вдалося подолати такі ж проблеми, вистояти у штормі негараздів і вийти з води неушкодженими?!  “

Тільки особистість може діяти на розвиток і визначення особистостітільки характером можна формувати характер”, – зазначав відомий педагог і письменник К. Д. Ушинський. Ось про таких особистостей фонд «Крила» буде збирати історії та розповідати про них в новому проекті. А згодом упорядить їх у вигляді книги, яка планується до виходу в світ нашим фондом.

ІСТОРІЯ ПЕРША: «Йому тільки 12, але дорогу до Олімпу він уже знає»

Історія знайомства Андрія Нурмухамедова та його родини із командою Благодійного фонду «Крила» розпочалася вже давно. І особливою вона стала саме завдяки Андрію, його силі волі, бажанню щось змінити у житті та підтримці рідних людей і фахівців у різних сферах діяльності. Народився наш герой звичайною дитиною, яка нічим особливим не вирізнялася з-поміж однолітків. Але в 6 місяців одне профілактичне щеплення докорінно змінило його життя: лікарі поставили діагноз –лівосторонній параліч (геміпарез). З цього часу почалося довге й виснажливе лікування: катетери, масажі, лікувальна фізкультура, реабілітація. Роки, проведені в боротьбі та очікуванні найменших зрушень, летіли повільно. Але батьки разом з Андрієм не втрачали надії: попри лікарське «не зможе…» вони вперто рухалися вперед. Так починалася його терниста дорога до власного Олімпу.

«Андрію довелося нелегко зростати, – згадує мама хлопчика. – Але, не дивлячись ні на що, він навчився повзати, сидіти, вставати, ходити, їздити на велосипеді й навіть застібати ґудзики, – він зміг усе! Наразі Андрій відвідує звичайну загальноосвітню школу, гарно вчиться та вперто прямує до нових досягнень та вершин». Сьогодні Андрій – звичайний 12-річний хлопець. Діагноз залишився той самий, але він не сприймає його як перешкоду в житті, а лише як виклик, сигнал до дії. Його день розписаний похвилинно: басейн, школа, додаткові англійська та французька. Щодня о 6-ій ранку хлопець починає займатися плаванням із тренером не лише з метою реабілітації, а й із бажанням показати себе у цьому виді спорту. З часу прояву в Андрія неабиякого потенціалу до плавання, його тренер заохотив хлопця розпочати роботу над підготовкою до участі у змаганнях, ічерез деякий час Андрій виборов свою першу заохочувальну золоту медаль на міжнародному турнірі. Це стало приводом досягати мети в усіх справах,які розпочинав Андрій. І так щодня: за що б він не взявся – все доводить до кінця і показує своїм життям, що неможливе цілком реально може стати дійсністю. Інтереси й уподобання в Андрія найрізноманітніші: дайвінг, брейк-данс, акторське мистецтво, футбол, карате, навіть власний блог, в якому він вчить інших зав’язувати шнурки та вдягати шапочку для плавання однією рукою. А ще він любить подорожувати. З благодійним фондом «Крила» та незмінною головою фонду Ярославою Токар, яка стала йому за товаришку, Андрій відкрив для себе безліч країн: Чехію, Германію, Литву, Францію, Угорщину, Іспанію, Італію, Португалію, отримавши незабутні враження та емоції. У Фінляндії – познайомився з Сантою, у Франції – милувався Ейфелевою вежею, а в Греції, нарешті, отримав змогу підкорити гору Олімп, на вершину якої вперто здіймався майже дев’ять кілометрів разом з іншими учасниками грецького вояжу, та, попри розбите коліно, не зупинився підійматися, а винагородою стали краса навколишнього світу та перемога над власними страхами.

«З кожної подорожі він повертається дорослішим, самостійнішим та впевненішим у власних силах, – зазначає Ярослава Токар. Андрій мріє об’їхати весь світ і бути схожим на американського актора-реслера Дуейна Джонсона. А його менший братик дуже хоче стати схожим на Андрія, таким же самостійним, заповзятим та успішним. Для команди фонду «Крила» він – справжній герой та достойний взірець для наслідування. То ж беремо приклад з нього і надихаємо інших до великих справ!». Про історію Андрія Нурмухамедова голова Правління Благодійного фонду «Крила» Ярослава Токар розповіла головному редактору  всеукраїнського журналу «Дипломат» Олені Салистій, щоб про успіхи хлопця дізналися також представники дипломатичних служб, які допомагають фонду здійснювати культурно-освітні програми.

Ця стаття надрукована в №5–6 журналу за 2018 р. (с. 144). Ось таким чином команда Благодійного фонду «Крила» надала старт новому проекту, який, на нашу думку, має стати досить мотиваційним не лише для сучасних дітей і молоді, а й для їх батьків, а також для професіоналів у соціальній, педагогічній, психологічній і дипломатичній сферах. Новий проект «Історії, які надихають» – це поштовх до дій, стимул повірити в себе, в свої сили і своє майбутнє, і це старт нової книги життя.