З 24 по 29 березня 2019 року за ініціативи Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» для дітей з багатодітних сімей, дітей з інвалідністю, дітей учасників ООС (раніше – АТО) м. Києва та Київської області в рамках реалізації проекту «Несемо віру» була організована культурно-освітня програма на території українських Карпат, звідки з’явилося в українській народній творчості чимало образів сильних і самовідданих героїв (Довбуш, Кармелюк та ін.), які в розквіті сил загинули за спільну справу і щасливе майбутнє українського народу.

Метою програми є ознайомлення дітей і молоді з культурою і традиціями українського народу, цінностями духовної і матеріальної культури, народними героями, що боролися за кращу долю українців через участь в екскурсійних маршрутах, відвідування музеїв і храмів, історичних та пам’ятних місць, знайомство з місцевими мешканцями, що в сукупності й багатогранності проявів зможуть якнайкраще вплинути на національно- патріотичне виховання та формування національно свідомої особистості.

Кількість запрошених у програму учасників – 30 чоловік.

«Знайомлячись з культурною спадщиною людства й українців зокрема, діти й молодь завдяки нашим програмам прилучаються до загальнолюдських і національних цінностей, збагачують свій власний життєвий досвід, вчаться аналізувати, порівнювати, узагальнювати і критично оцінювати важливі та доленосні історичні факти, які пов’язані з самоствердженням і розвитком української нації та української держави, – зазначає Ярослава Токар, голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила». – Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів наші предки передають нам життєву мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, розкриваються духовні цінності, цінності окремої людини та народу взагалі. Багатющий скарб українських звичаїв і традицій ми отримали в спадок і нині мусимо зберігати його та, нічого не втративши, передавати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь та щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу».

Шестиденний тур, який організував Благодійний фонд «Крила», дав можливість дітям і молоді побувати у Львові, відвідати багато історичних і культурних місць (Гошівський монастир, скелі Довбуша, Мукачівський замок, термальні води в оздоровчо-рекреаційнийному комплексі «Косино», відвідати Тустань – середньовічну наскельну фортецю-град і митницю ІХ–ХVІ століть, водоспад на річці Кам’янка) та відпочити в одному з найкращих готельно-відпочинкових комплексів, розташованих серед мальовничих лісів та Карпатських гір під назвою «Ліліана», що знаходиться на в’їзді в старовинне селище міського типу Славське Львівської області; діти ловили рибу на форелевому господарстві, ходили в гори та просто тусили з друзями. Незабутні позитивні враження від участі в програмі залишилися в усіх дітей та їх супроводжуючих.

Про прекрасні емоції, гарний настрій, цікаві екскурсії та чітко налагоджену роботу людей, які реалізовували програму, діти пишуть у своїх постах на сторінках у facebook та діляться зі своїми друзями і батьками. Марія Алейнік та Юлія Городецька, наприклад, у своїх постах зазначають: «Ось і завершилася наша поїздка. Дякуємо кожному, хто брав у ній участь та організовував її. Висловлюємо окрему велику вдячність Ярославі Токар. Адже саме вона доклала багато зусиль задля того, щоб ця програма пройшла на високому рівні, цікаво і захоплююче. Гори завжди хороша ідея для відпочинку. Саме там ми набираємось сил, переосмислюємо своє життя, черпаємо енергію від Всесвіту і пізнаємо краще себе, свою культуру, природу, історію та друзів. У готелі «Ліліана» в Славську нас зустріли дуже тепло, годували добре, всі страви були смачними, екскурсії цікавими. Окрему подяку хочемо висловити нашим супроводжуючим. Вони нас завжди підтримували, веселили та давали поради. Дякуємо всім, хто зробив цю поїздку незабутньою!» Інша учасниця програми, Ірина Наконечна, пише: «Ось і закінчилися наші пригоди в Карпатах. Це було неперевершено! Вдячна всім, хто був поруч і тим, хто створював нереальну атмосферу відпочинку та пізнавальну програму. Ми побували на багатьох дуже цікавих і захоплюючих екскурсіях та скуштували багато нових і смачних страв. Я вже сумую за всією нашою групою! Висловлюю велику вдячність власникам готелю за теплий прийом, а також нашій супроводжуючій Вікторії Алейнік. Спасибі Вам, Ярославо Токар, за те, що Ви створюєте для нас і даєте нам все тільки найкраще!»

Серед дописів батьків учасників програми в батьківській групі вайбера «Карпати» є такі: «Хочу поділитися нашими емоціями. Діти в захваті від поїздки. У нас все чудово. Наші «Крила» дуже гарно організовують програми. Дякую Ярославі Токар та її «Крилам», Ірині та Оресту за теплий прийом наших дітей. Готель «Ліліана» став другою домівкою для нас».

Читаючи такі дописи, вже стає зрозумілим, що вся робота, спрямована на виховання й культурно-освітній розвиток наших дітей, робиться не дарма. Кожна програма націлена на духовне збагачення та пізнання українського світу, історії, культури та традицій, робить дітей і молодь більш свідомими, освіченими й обізнаними з багатьох питань як культурного, так і побутового характеру.

«Наші програми помітно розвивають відчуття обов’язку, взаємної допомоги, дружби, – стверджує Ярослава Токар. – Під час реалізації програм проявляються лідерські риси дитячого характеру, сила розуму і волі».

Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила»» дуже вдячний за тісну співпрацю керівництву готельно-відпочинкового комплексу «Ліліана» за небайдуже ставлення до групи, дружні відносини, благодійне партнерство та підтримку, високий рівень надання послуг та уважне ставлення персоналу.

Шановні друзі і партнери, із Вашою спільною допомогою, чуйним ставленням та всебічним сприянням у реалізації культурно-освітньої програми «Крил» життя дітей соціально вразливих категорій та дітей учасників ООС стало більш яскравішим і змістовним, вони побачили дивовижний світ українських Карпат і відкрили для себе нову сторінку в пізнанні українського світу та України!

Загалом, культурно-освітня програма в Карпатах показала, що такі заходи є дуже важливими і потрібними у вихованні та розвитку дітей і молоді. Щиро всім дякуємо і бажаємо процвітання та нових здобутків!