11 жовтня 2016 року до навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Богуна у м. Боярка, завітали особливі гості – капелан Міжнародного Олімпійського Комітету Девід Сметхурст (Велика Британія), головний військовий капелан НЗС Латвії Елмарс Плявіньш та старший співробітник департаменту по роботі з громадськістю Міністерства оборони Латвії Інга Дамбе. Візит до закладу відбувся за сприяння ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила» та ГО «Бурштиновий шлях».

Головний капелан латвійського війська Елмарс Плявіньш є одним із дев’ятьох капеланів п’ятитисячних латвійських Збройних Сил. При цьому НЗС Латвії постійно беруть участь у миротворчих операціях по всьому світу.

Британський капелан Девід Сметхурст соціальний психолог та тренер, мудра людина, яка знає як допомогти вийти на вірний шлях у житті. Девід Сметхурст має величезний досвід як спортивний капелан. Виконував роботу капелана на Олімпійських та Паралімпійських Іграх в 2000, 2004, 2008 та 2012 роках. Також він є керівником чотирьох благодійних програм з підтримки 5000 сиріт у 48 сиротинцях Східної Європи. Як військовий капелан постійно проводить семінари в НАТО для ВПС, Військової поліції, Національної гвардії, ВМС  і добре знайомий з Україною.

Під час своїх візитів до України протягом 3-х років Девід Сметхурст неодноразово виступав перед спортсменами, студентами, науковцями, громадськими активістами, військовими. Але візиту до Військового ліцею імені Богуна Сметхурст приділив особливу увагу. Виступаючи перед ліцеїстами, офіцерами, педагогами та вихователями закладу Девід Сметхурст використав свій педагогічний та тренерський досвід та виявив себе як неабиякий методист, супроводжуючи свої слова наочними відеороликами, дотепними та влучними, художніми та такими, що ілюструють надзвичайні досягнення людини, яка вміє долати труднощі. У виступі пан Сметхурст торкнувся проблеми боротьби з труднощами, виставлення вірних цілей у житті тощо.

Девід Сметхурст висловив своє захоплення начальнику КВЛ імені Богуна, герою України, генерал-майору Ігорю Гордійчуку та багаторазовій паралімпійській чемпіонці Олені Акопян, яка також була присутня на заході та виступила перед ліцеїстами, розповівши про свій життєвий шлях та досвід подолання труднощів.

«Я переконаний, що приклади, які приведені гостями, мають надихнути ліцеїстів на прагнення та демонструють, що завжди є можливість вийти за ті межі, які може поставити життя», – відмітив ТВО ліцею підполковник Євген Пікуль.
Гості із зацікавленням спостерігали за нагородженням ліцеїстів, які стали кращими на змаганнях зі стрільби, від командування КВЛ.

Захід закінчився привітаннями від громадських організацій, які виступили у ролі співорганізаторів. Співкоординатор громадської ініціативи «Бурштиновий шлях» передав від заступника Міністра молоді та спорту України Миколи Мовчана для бібліотеки нововидану книгу «Битви за землю рідну». А Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар передала ліцею омріяний подарунок –ікону «Покрова Пресвятої Богородиці», яку отримали у дар від Свято-Феодосійського чоловічого монастиря, та яка стане оберегом для ліцеїстів.

Після екскурсії іноземні гості висловили готовність поглиблювати співпрацю з Ліцеєм. Представниця МО Латвії Інга Дамбе зазначила, що, цілком можливим є спільне таборування у Латвії та Україні ліцеїстів та учасників латвійської патріотичної юнацької організації «Яунсардзе», яка є під патронатом оборонного відомства та ополчення «Земессардзе». Девід Сметхурст заявив, що готовий виступити у Ліцеї під час свого наступного візиту у квітні 2017 року.