18 грудня о 12:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація комплексної програми для людей з інвалідністю «Музей без бар’єрів: від теорії до практики».

 «Музей без бар’єрів: від теорії до практики» – масштабна програма Національного музею Тараса Шевченка, спрямована на інтеграцію людей з особливими потребами та людей з інвалідністю в загальний соціальний та культурний простір країни. Для цього колектив Музею розробив низку напрямків по роботі з відвідувачами з інвалідністю, які діють з жовтня 2014 року.

У співпраці з громадськими організаціями в напрямку долання бар’єрів в сфері культури було проведено серію тренінгів по роботі з відвідувачами з інвалідністю. Співробітники музею Шевченка спільно зі спеціалістами розробляють спеціалізовані програми для дітей з аутизмом, методичні рекомендації по роботі музеїв з людьми з інвалідністю.

В результаті музей регулярно відвідують діти з порушенням зору, проводяться спеціальні екскурсії для дітей з аутизмом та синдромом Дауна, та дорослих з інвалідністю різної нозології. Нагадаємо, що Національний музей Тараса Шевченка – один з небагатьох музеїв не лише Києва, але й України, що обладнаний спеціальними пандусами та ліфтами, внаслідок чого відвідання музею людьми з обмеженими можливостями взагалі може відбуватися.

18 грудня колектив музею продемонстрував, як, подолавши психологічні бар’єри, можна просто і весело проводити час у музеї дітям та дорослим з інвалідністю на майстер-класах та екскурсіях. Музейні працівники розказали про головні засади роботи з відвідувачами з інвалідністю, про шляхи адаптації музейної справи та про заходи в рамках програми «Музей без бар’єрів: від теорії до практики» на 2015 рік. У програмі також відбулися виступи представників громадських організацій з прав інвалідів, що тісно співпрацюють з Музеєм.

На презентації програми виступили учасники та партнери, відбувся майстер-клас із виготовлення ангеликів, які потім будуть передані для воїнів АТО. Майстер-клас провела Уляна Смирнова, чемпіонка світу з карате на візках, директор ВБО «ВО «Крила». Діти з інвалідністю побували на екскурсії. А люди з порушенням зору змогли не тільки послухати про Шевченка, а й доторкнутися до експонатів та відвідати майстер-клас для незрячих та слабозорих, людей з інвалідністю від художника Сергія Поноченюка, автора тактильних картин для слабозорих.

Партнери: Всеукраїнська благодійна організація «Волонтерське об’єднання «Крила»,  Всеукраїнська громадська організація «Група активної реабілітації», Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді Дарницького району м. Києва, Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», Асоціація батьків дітей з аутизмом, громадська організація «Бачити серцем»,  Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Товариство особливих сімей «Ми разом!», «Генерація успішної дії», УТОС.

Джерело: Національний музей Шевченка