На завершення календарного року багато організацій, волонтерів об’єдналися, щоб подарувати свято дітлахам з  інвалідністю. Акцент ставився на тих діток, які нечасто виходять із домівки, пересуваючись на візках та із соціально незахищених груп.

Так, 24 та 28 грудня  до Культурного центру УТОГ (м. Київ, вул. Курська, 6) звідусіль з’їхалися  автобуси, мікроавтобуси, машини із малечою та батьками на Новорічно-Різдвяне свято.

Усього понад сто тридцять дітей та їх батьків на свято запросили ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила» та ГО «Спортивно-оздоровчий центр реабілітації дітей-інвалідів — СВЄТОЧ». Білети партнерам надало Управління  у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА.

«Допомога та підтримка особливих дітей – це один із головних напрямків діяльності ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила». Ми вже багато років  спільно із нашим партнером ГО “СВЄТОЧ” допомагаємо самотнім людям, інвалідам, пенсіонерам, дітям, які не можуть пересуватися і через це змушені постійно перебувати вдома, або ж тим, чиє пересування вкрай ускладнене. Ця опіка передбачає надання соціальної, медичної та матеріальної допомоги», – розповідає Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар, зустрічаючи при вході дітей та батьків.

«Подивіться як чудово, коли всі друзі, радісні збираються навколо святкової ялинки, щоб зануритися у справжню казкову атмосферу найулюбленіших у всьому світі свят, час приємних зустрічей, сюрпризів, подарунків та сподівань», – ділиться враженням директор Культурного центру УТОГ у святковому холі, де зустрічає кожного хлопчика та дівчинку.

«Я дуже вдячна всім цим людям за таке гарне свято. Я вже навіть не пам’ятаю, коли ми із сином були такі радісні. Нам так бракує чудес. Дякуємо Вам наші друзі», – зі сльозами радості та переповнена вражень ділиться мама Людмила Іванівна Гаврилюк із Громадської організації Товариства сімей, які виховують дітей з функціональними обмеженнями «Родина».

Театр міміки і жестів «Райдуга» культурного центру українського товариства глухих підготували номер пантоміми «KVADRO» та подарували відчуття дива і радості, світла та щирості кожній дитині, яка завітала на свято, а продовженням свята було вручення чудових подарунків для дітлахів.

Театр створено в далекому 1969 році і на сьогоднішній день є єдиним в Україні професійним театром, де танцюють і виступають актори з вадами слуху.

«Кращу Україну можна створити тільки спільними зусиллями найкращих! Вітаємо Вас друзі зі святами! Всі ми різні, але заслуговуємо на однаково дружній світ», – привітала усіх учасників Ярослава Токар.

Прикро, що не всі хлопчики та дівчатка мали можливість побувати на святі, оскільки деякі прикуті до ліжок, або ж заледве пересуваються по кімнаті. Але волонтери пообіцяли спільно із організаторами заходів, що індивідуально до кожного завітає свято. Організації «Спілка Самаритян» та «Партнерство заради спасіння дітей» підготували чотири тисячі п’ятсот чудових подарунків.

Подяку Управлінню у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА за подаровану можливість висловила Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар. «Безсумнівно, така співпраця – це безумовний приклад плідної роботи громадських інституцій із органами державної влади в інтересах дітей з інвалідністю. Також гарним прикладом співпраці є організація транспортного перевезення близько 80 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району міста Києва  на відкриття головної ялинки країни на Софійській площі в Києві», – поділилася вона.