▫️ Пам’ятайте, що інвалідний візок недоторканний простір людини. Не спирайтеся ліктем на нього, не штовхайте, не кладіть на нього ноги без дозволу. Починати пересувати візок без дозволу власника – все одно, що схопити і понести людину без її дозволу.
▫️ Завжди питайте, чи потрібна допомога, перш ніж надати її. Пропонуйте допомогу, якщо потрібно відкрити важкі двері або пройти по килиму з довгим ворсом.
▫️ Якщо Ваша пропозиція про допомогу прийнята, запитайте, що потрібно робити, і чітко дотримуйтесь інструкцій.
▫️ Якщо вам дозволили пересувати візок, спочатку котіть його поволі. Візок швидко набирає швидкість, і несподіваний поштовх може привести до втрати рівноваги.
▫️ Завжди особисто переконуйтеся в доступності місць, де заплановані заходи. Заздалегідь поцікавтеся, які можуть виникнути проблеми або бар’єри, і як їх можна подолати.
▫️ Якщо існують архітектурні бар’єри, попередьте про них, щоб людина заздалегідь мала можливість прийняти рішення.
▫️ Не треба плескати людину, що знаходиться в інвалідній колясці, по спині або по плечу.
▫️ Якщо можливо, розташуйтеся так, щоб ваші очі були на одному рівні. Уникайте положення, при якому Вашому співбесідникові потрібно закидати голову.
▫️ Не починайте розмову з людиною, що пересувається на колясці за його спиною. Станьте перед обличчям. Не лякайте і не галасуйте. Людина може злякатися, втратити рівновагу і впасти.
▫️ Пам’ятаєте, як правило, у людей, що мають труднощі при пересуванні, немає проблем із зором, слухом і розумінням.
▫️ Не думайте, що необхідність користуватися інвалідним візком – це трагедія. Це спосіб вільного (якщо немає архітектурних бар’єрів) пересування. Є люди, які користуються інвалідним візком, не втратили здатності ходити і можуть пересуватися за допомогою милиць, тростини і т. п. Коляски вони використовують для того, щоб економити сили і швидше пересуватися.
 
Крім того, пам’ятайте, що, прагнучи коректності, потрібно уникати узагальнень і припущень. Не соромтесь запитувати, як буде правильно, у самих людей з інвалідністю.