Щорічно 24 березня у світі проводиться Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме тому благодійний проект «Наше здоров’я в наших руках» програми «Крокуємо в країну Здоров’я» Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» спільно з , ініціювали проведення ряду заходів для профілактики та боротьби з туберкульозом під девізом: «Єднаймося задля ліквідації туберкульозу!»

Сьогодні основною метою є, перш за все, об’єднання зусиль у боротьбі з тяжким захворюванням та активна підтримка людей, у яких було діагностовано туберкульоз.

На жаль, туберкульоз – це захворювання досить поширене, і часто навіть смертельне. Сьогодні дані ВОЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) не обнадійливі, адже третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Кожного року на Землі виявляють 8-9 млн. осіб, які вперше захворіли на цю хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона осіб, значна частина з яких – жителі країн, що розвиваються.

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

Піклуючись про здоров’я нації, UWCF (United World Cultures Foundation) надав нашому фонду препарат «Канаміцин», що був відповідно відправлений в спеціалізовані заклади по боротьбі з туберкульозом, які розташовані в Донецькій та Луганській областях, а також у місті Києві.

Канаміцин — природний антибіотик з групи  ІІ покоління широкого спектру дії. Препарат має бактерицидну дію, що зумовлена порушенням синтезу білків у бактеріальній клітині. Основне значення в застосуванні канаміцину — застосування при туберкульозі легень та позалегеневому туберкульозі.

«На сьогодні потрібно приділяти велику увагу проблемам діагностування та лікування туберкульозу у дітей, оскільки внаслідок анатомо-фізіологічних особливостей, вони найбільш вразливі до збудника туберкульозу. Підлітки – найбільш уразлива категорія серед дітей. У них перебудова організму, гормональні зміни, а також з’являються шкідливі звички. Усе це відбивається негативно на імунітеті підлітків. Нині туберкульоз залишається «Ахіллесовою п’ятою України», – зазначила Людмила Лисенко, керівник програми «Крокуємо в країну Здоров’я» Благодійного фонду «Об’єднання світових культур».⠀

Міжнародна благодійна організація «Волонтерське об’єднання «Крила» щиро дякує благодійному фонду UWCF за посильну підтримку фонду та за активну боротьбу за здоров’я нації, у тому числі з підступною хворобою – туберкульозом.