Міжнародний благодійний фонд “Волонтерське об’єднання Крила” долучився до хорошої традиції, започаткованої благодійним фондом UWCF і волонтерами detdom.info проводжати зиму з добрими справами та спільно зі своїм партнером – компанією EnergyMedia запросив учениць КУ “Пугачівський психоневрологічний інтернат” в стародавню Київську Русь.

Так, за підтримки основного спонсора, “Крила” подарували дівчаткам більше майже 70 квитків у “Парк Київська Русь”, що знаходиться у селі Копачів на Київщині. Там вихованки інтернату, що дуже люблять подорожувати рідною країною, дізнались багато нового і цікавого про наших предків, а також змогли “провести” зиму та зустріти таку очікувану теплу весну.

Казка почалась іще на воротах парку. Вихованок зустріла прекрасна дівчина у національному вбранні, що вітала їх хлібом та сіллю та запропонувала кожній відламати свій шматочок. Ця стародавня традиція всіх українців показує шану до кожного гостя.

Далі все було іще цікавіше. Відразу при вході знаходиться велике ристалище – місце, де проводились лицарські турніри. Саме там і відбувалось святкування проводів зими та спалювання найбільшого в Україні опудала Масляної палаючими яскравим вогнем стрілами. Дівчата не тільки спостерігали за програмою, а й самі стали її частиною, – водили хороводи та грали в різноманітні ігри.

Також вони змогли іще і доторкнутись до минулого – всіх запросили до музею, де знаходяться великі ляльки, одягнуті у етнічний одяг київських городян, князів, жителів Скандинавії, німецьких, спартанських, римських та монголо-татарських воїнів, скіфів. Вихованкам інтернату дозволили не тільки дивитися на костюми, а й доторкнутись до них.

Проте на цьому програма проводів Масляної не закінчилась. Зголоднівши від довгих ігор на свіжому повітрі дівчат повели до корчми “Веселий варяг”, де вони почастувались борщем і узваром, а також наїлись смачнючих та тоненьких і золотих як весняне сонце млинців. В дорогу вони отримали іще дуже багато ласощів.

До вітань гостей долучився і президент “Парку Київську Русь” Володимир Янченко, котрий запросив вихованок інтернату завітати в гості іще раз та побачити як у Древній Русі святкували одне із наймістичніших свят – Івана Купала.

Вихованки залишили Стародавній Київ щасливими, усміхненими та досить втомленими після довгого дня на свіжому повітрі. Прощання із Київською Руссю тривали досить довго, адже кожна із дівчат хотіла висловити свої емоції та подяку від отриманого подарунка.