Міжнародний благодійний фонд “Волонтерське об’єднання “Крила” став помічником організаторів літніх зборів зі спортивної реабілітації, що щорічно проводяться для дітей та молоді з інвалідністю на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ. Головними організаторами традиційно є Національний комітет спорту інвалідів України та Українська Федерація Карате.

Цьогоріч, у два літні етапи, протягом червня-липня, Центр прийняв близько 70 учасників спортивно-реабілітаційного табору, зокрема дітей та молодь з інвалідністю, які займаються карате.

За час таборування була реалізована спеціально розроблена фахівцями Центру програма реабілітації людей з інвалідністю, доповнена фаховими знаннями тренерів УФК. Щоденно проводились тренування з карате, йоги та реабілітаційна робота у тренажерній залі. Окрім основних тренувань, для спортсменів влаштовувалися різноманітні походи, організовувалися крос-квест змагання, а також різноманітні вечірні заходи, де вирувала командна та дружня атмосфера. Вечорами грали у футбол та волейбол на свіжому повітрі, заповнювали вільний час дітей різними цікавими справами. Так, наприклад, щовечора збиралися всією командою і кожен по черзі ділився враженнями від того, що цікавого сталося за день. Для тих учасників, кому важко було висловити свою думку словами, існувала поштова скринька. Також учасники табору мали можливість насолодитись природою карпатських гір, зарядитись силою карпатського повітря для відновлення власних сил та енергії.

Тренери відмічають, що дітям з інвалідністю такі програми є дуже корисними. Зокрема, заняття з карате формують бойовий дух дитини, сприяють їх розумовому та фізичному розвитку. Навчання спрямовані на розвиток цілеспрямованості, працьовитості і дисципліни. В ході тренувань дитина стає сильнішою, набуває хорошої фізичної форми та впевненості в собі. Робота в групах допомагає знаходити спільну мову в колективі та сприяє комунікації групи.

Окремо хочемо відмітити роботу молодого тренера Катерини Чебанової, аспірантки тренерського факультету кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту НУФВСУ, яка не тільки встигала тренувати учасників та контролювати все на зборах, а й постійно проводила з дітьми індивідуальну виховну роботу. Саме це дуже допомогло їм розкритись, набратись сміливості, впевненості в собі та позбутися своїх страхів і комплексів. А Богдан Шумаров, Тетяна Костенко та Марина Дмитрюк уміло об`єднали колектив дітей та молоді різних нозологій інвалідності із шести областей України”, – зазначила Голова комітету “Інвакарате” УФК Ярослава Токар.

Хочемо висловити подяку усьому тренерському складу спортивно-реабілітаційних зборів та зокрема подякувати їх головному тренеру, заслуженому тренеру України Дмитрюку Василю Вікторовичу за високий рівень професіоналізму під час спортивної підготовки та індивідуальний підхід до кожного непростого спортсмена з обмеженими можливостями. Їхні набуті уміння блискуче були продемонстровані воїнам АТО під час показових виступів перед ними. Своїм вихованцям тренер допоміг розкрити свої здібності не тільки під час тренувань, а і під час відпочинку. Квести, походи, оздоровчі процедури, і навіть дискотеки — це все під його невтомним керівництвом. Він завжди енергічний, він завжди попереду і своїм прикладом він надихав наших дітей — своїх „особливих” спортсменів. А найсором’язливіші відкрилися та навчились ділитись враженнями перед усією командою під час вечірніх зібрань. Завдяки відповідальності, позитивному настрою Василя Вікторовича збори пройшли на вищому рівні і всі діти, навіть ті, які раніше себе тільки пробували у спорті, роз’їхалися з твердою впевненістю займатись карате!”, – із вдячняістю розповідали батьки дітей-учасників програми.

Міжнародний благодійний фонд “Волонтерське об’єднання “Крила” висловлює подяку партнерам та організаторам заходу! Нових усім проектів, досягнень та звершень!