Продовжуємо нашу серію “Сучасний етикет толерантності” і тема сьогодняшнього дня МОВЛЕННЯ.

▫️ Не перебивайте і не поправляйте людину, яка зазнає труднощі в мовленні. Починайте говорити тільки тоді, коли переконаєтеся, що вона вже закінчила свою думку.

▫️ Не намагайтеся прискорити розмову. Будьте готові до того, що розмова з людиною з утрудненою мовою займе у вас більше часу. Якщо ви поспішаєте, краще попросіть вибачення і домовтеся про інший час.

▫️ Дивіться в обличчя співбесідникові, підтримуйте візуальний контакт. Віддайте цій бесіді всю вашу увагу.⠀

▫️ Не думайте, що утруднення мови показник низького рівня інтелекту людини.

▫️ Якщо людину з утрудненою мовою супроводжує інша людина, не адресуйте ваші питання, коментарі або прохання компаньйонові.

▫️ Намагайтеся задавати питання, які вимагають коротких відповідей або кивка.

▫️ Не прикидайтеся, якщо ви не зрозуміли, що вам сказали. Повторіть те, як ви зрозуміли, і реакція співбесідника вам допоможе. Не соромтеся перепитати те, що ви не зрозуміли. Якщо вам знову не вдалося зрозуміти, попросіть вимовити слово в повільнішому темпі, можливо, по буквах.

▫️ Не забувайте, що людині з порушеною мовою теж потрібно висловитися. Не перебивайте її і не пригнічуйте. Не квапте того, хто говорить.

▫️ Не думайте, що людина, у якої виникають труднощі в мові, не може зрозуміти вас.

▫️ Не грайте з чужими голосовими пристосуваннями, оскільки вони  є особистою приналежністю людини.

Якщо у вас виникають проблеми в спілкуванні, запитайте, чи не хоче ваш співбесідник використовувати інший спосіб написати, надрукувати.