З 1 по 3 квітня в м. Бидгощ у Польщі відбувся VII Міжнародний турнір по карате. У ньому взяли участь близько 2000 спортсменів із 45 країн світу.

В категоріях спорту для людей із інвалідністю Україну на цих змаганнях представляли спортсмени з Києва та Маріуполя, які є учасниками пара- та дефлімпійської програми Української Федерації Карате. Вперше у турнірі такого рівня взяли участь вихованці Центру реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району м. Києва. Вони займаються карате у рамках програми УФК «Інва-карате», яка реалізується для них за підтримки ВБО “ВО “Крила”. Незважаючи на дебют, юні спортсмени виступили на змаганнях успішно та результативно, продемонструвавши спортивну наснагу, впевненість у собі та жагу до перемог.

“Ми пишаємось нашими вихованцями! Вони справжні чемпіони! Перемоги Романа Кошмана, Софії Ткаченко, Богдана Гребенко, Дикого Максима та Молоданової Олени довели, що український спорт живе і прогресує, що в можливості дітей потрібно вірити та всіляко допомагати їх спортивному розвитку. Нелегко було організувати цю поїздку за відсутності фінансування, однак завдячуючи спонсорам та благодійникам вона стала реальністю. Усім із них я хочу висловити щирі слова вдячності. Перш за все – керівництву Української Федерації Карате та ВБО “ВО” Крила”, туристичній компанії “Спорт тур”, Генеральному директору компанії “Sportsequipment” Смірнову Євгену, страховій компанії “Спейр”. Крім того, ми дякуємо за гостинність приймаючій стороні, а також батькам дітей за організаційну допомогу та всебічну підтримку”, – зазначила Голова комітету інваспорту УФК Ярослава Токар.

З перемогою у Всесвітньому чемпіонаті з карате спортсменів вітає і команда ВБО «ВО «Крила». Бажаємо молоді нових звершень та високих результатів у наступних змаганнях, цілеспрямованості та благополуччя.

Батьки та спортсмени також висловили вдячність людям, які опікуються їхніми дітьми. «Ми говоримо велике спасибі Голові Комітету Інваспорту Української федерації карате Токар Ярославі, тренерам клубу «Сьогун» –– Сальнику Анатолію Сергійовичу, Краковяку Олександру Ігоревичу та Мілько Наталії Романівні, всьому тренерському складу клубу «Шкільний спорт» за підготовку до змагань та моральну підтримку наших юних спортсменів. Завдяки їх самовідданій праці наші діти здобувають віру в своє майбутнє та своєї країни. «Інва-карате» це дійсно дуже важлива та необхідна програма для дітей, які мають інвалідність. Вона навчає самостійності та витримці, відвазі й боротьбі за своє місце у світі. Крім того, заняття карате дають чудову фізичну підготовку та позитивно впливають на реабілітаційний процес», – відмітили батьки.

Країна, місто, увага та європейський рівень організації чемпіонату подарували дітям чудові враження та залишили їм про цей турнір незабутні спогади.