З 27 по 29 березня на запрошення Всеукраїнської благодійної організації  «Волонтерське об’єднання «Крила» та продюсерського центру «Зоряне сяйво»  до Києва завітали талановиті діти зі Сходу України. Цей візит відбувся в рамках благодійного проекту «Всі ми діти України — Мистецький десант 2».

47 творчо обдарованих дітей віком від 10 до 13 років приїхали з міст Миколаївки, Слов’янська, Святогорська Донецької області, міст Рубіжного та Лисичанська Луганської області. Також до Києва для участі в цьому проекті завітали діти учасників АТО із м. Харкова.

ВБО «ВО «Крила» разом із партнерами  підготувала для гостей насичену трьохденну програму.

Першою для дітей стала екскурсія в Адміністрацію Президента та Будинок з химерами, історія та архітектура якого справила на дітей неабияке враження.  Дітям особливо сподобалися архітектурні прикраси на фасаді будинку у вигляді дивовижних тварин. За надану можливість відвідати будівлю, де працює Президент України, та пізнавальні екскурсії щиру подяку Адміністрації Президента та екскурсійному бюро «Цікавий Київ» в особі Арсенія Фінберга від імені ВБО «ВО «Крила» висловила Ярослава Токар, Голова Правління цієї організації.

Того ж дня діти побували у найголовнішій православній святині міста – Києво-Печерській Лаврі, яку щорічно відвідує величезна кількість паломників і туристів. Діти спустилися у Ближні та Дальні печери, пройшлися з екскурсіями визначними місцями святої обителі, ознайомилися з історією цієї видатної пам’ятки християнства.

Після обіду у лаврській трапезній група дітей відправилась до спортивного комплексу «Планета спорт», який люб’язно запросив їх до себе. На протязі трьох годин вони мали можливість безкоштовно позайматися різними видами спорту, оздоровитися та провести дозвілля у спорткомплексі.  Плавання, стрибки на батутах, гра у великий теніс, привітне ставлення та гостинність персоналу СК «Планета спорт» подарували  юним гостям столиці дивовижні враження, які надовго залишать їм приємні спогади від візиту до Києва.

На завершення дня група отримала від мережі ресторанів Mcdonald’s в Україні смачні Хеппі-Міли.

Ранок наступного дня, 28 березня, розпочався з відвідин телеканалу NewsOne.

«Діти вперше побували на телеканалі, побачили весь процес зйомки програм та теленовин. Вони  із захоплення вивчали студію та уважно слухали розповідь про процес створення новин та роботи у прямому ефірі. Хочу подякувати колективу телеканалу за гостинність і запрошення наших дітей, а також висловити окрему вдячність директору нашої благодійній організації, телеведучій каналу Ульяні Пчолкіній, яка і організувала цей візит», – розповіла Ярослава Токар.

Після цього на дітей чекали відвідини Верховної Ради України. Гостям показали приміщення будівлі, де приймаються закони України, робочі місця депутатів та преси. Діти побували в кулуарах, де не залишився без уваги один із символів Парламенту – картина «Державотворення», яка була написана з нагоди 10-ї річниці Незалежності України. У кулуарах майбутні парламентарі провели фотосесію.

У той же день  діти взяли участь у відкритті виставки своїх картин «Перлини Донбасу» в Музеї Гетьманства (м. Київ, вул. Спаська, 16Б) та отримали можливість безкоштовно відвідати експозиції цього музею.  В урочистому відкритті цієї виставки також взяли участь представники Міністерства молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації та Києво-Печерської Лаври. Експозиція «Перлин Донбасу» була представлена 53 роботами, в яких діти передали всі свої почуття любові до України. Виставка триває і до цього часу – усі бажаючі зможуть відвідати її та особисто побачити роботи дітей до 16 квітня.

Ці та інші заходи стали неоціненним вкладом у культурно-освітній розвиток дітей зі Сходу України та укріпили  в їх юних серцях любов до Батьківщини.

29 березня день розпочався із майстер-класу від Львівської Майстерні Шоколаду, розташованої на столичному бульварі Шевченка. Під час майстер-класу візитери перетворилися на справжніх шоколадних майстрів та власноруч під наглядом професійного шоколатьє створювали шоколадні цукерки із власними іменами.  Гостей розважили цікавими розповідями та корисними порадами, пригостили смачними напоями та солодощами. Дозвілля у цьому закладі діти провели із користю та задоволенням.

Після цього група вирушила на концерт до Київського військового ліцею ім. І.Богуна. У концерті під назвою «З любов’ю до України» взяли участь хор ліцеїстів, гурт «Камертон» (м. Рубіжне Луганської області) зі своєю новою програмою, а також паркурівці Федерації паркуру України.

Дітей із зони АТО прийшов привітати Євген Миколайович Нищук — народний артист України, актор театру та кіно, Міністр культури України з лютого по грудень 2014 року, голос Майдану і справжній друг ВБО «ВО «Крила», який завжди підтримує мистецькі програми організації. Свої привітання висловив начальник  Київського військового ліцею ім. І.Богуна Сергій Миколайович Мотика, наголосивши на тому, що подібні заходи позитивно впливають на формування дружніх відносин між молоддю із різних регіонів України та навчають любити свою Батьківщину.

Гостинні хазяї ліцею провели екскурсію престижним  військовим закладом та почастували групу вечерею ліцеїста. А вже перед самим від’їздом діти відвідали кінотеатр «Баттерфляй Ультрамарин», де із великим захопленням переглянули мультфільм «Зоотрополіс».

Безкоштовні обіди дітям та супроводжуючим їм дорослим протягом туру надала мережа ресторанів «Два Гуся», який тривалий час співпрацює з ВБО «ВО «Крила».

Діти та їх батьки подякували організаторам за цікаві та пізнавальні дні проведені у столиці.

«Це вже не перший захід, який ми реалізуємо для дітей із зони АТО спільно із нашими партнерами, спонсорами і окремими благодійниками, яким ми щиро вдячні за допомогу. Без їх підтримки програма заходу не була б такою пізнавальною та цікавою. Ми також дякуємо відповідальним партнерам на місцях та батькам, які довіряють нам своїх дітей. Ми докладаємо чимало зусиль, щоб діти зі Сходу мали можливість ознайомитися зі своєю культурною спадщиною, відволіктися від тяжких буднів сьогодення та отримати позитивні емоції», – підсумувала Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.