Під час літніх канікул Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» потурбувався, щоб відпочинок і оздоровлення отримали якомога більше українських дітей соціально незахищених категорій, дітей з інвалідністю та обдарована молодь.

Результатом стали декілька варіантів оздоровлення та відпочинку дітей в Україні та за кордоном.

Наразі піде мова про організований відпочинок для 12 дітей з Житомира, Хмельницької області та міста Києва в спеціалізованому санаторії «Косів» Міністерства охорони здоров’я України, що розташований в Івано-Франківській області серед чарівної природи Прикарпаття.

 Спеціалізований санаторій «Косів» – це лікувально-профілактичний заклад, який пропонує медичне лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. За словами працівників здравниці, на її території ростуть дуже рідкісні дерева, завезені раніше з інших країн світу такі як, магнолія, кипарис, тюльпанове дерево, плющ, модрина.

На території санаторію є прекрасні умови для відпочинку, лікування та просто приємних вражень від навколишньої природи та культурних пам’яток архітектури.

«Найбільше нашій групі дітей, – як згадує Вікторія Алєйнік – керівник групи,  запам’ятались екскурсії в гори, а саме: на гору Михалків (висота 812 м), на огляд якої діти подолали 8 км, на Гостру гору (висота 608 м), з якої було подолано 12 км, а також походи до джерел та водоспадів (джерело Кренчисте і сірководневе джерело, наймолодший у Карпатах Женецький водоспад  або Гук, як його називають за гуркіт та шум води)».

Незабутнім був і похід до одного з найдовших кам’яних мостів в Європі – мосту Віадук з кам’яними арками-опорами,  гордість Ворохти, який збудували австрійці у кінці ХІХ століття, коли прокладали залізничну колію з Франківська до Рахіва. Ця гілка залізниці була частиною грандіозного проекту австрійського уряду – будівництва Карпатської магістралі, яка мала з’єднати Відень з Одесою через Гуцульщину. Реалізувати проект до кінця не вдалося, зате там залишилася діюча залізниця з довгими гірськими тунелями та унікальними арковими мостами, перекинутими через яри та ріки.

Міст дуже мальовничий. Коли проходиш під високими кам’яними арками, перехоплює подих і здається, що перенісся в часи Римської імперії. Недаремно ж дослівний переклад слова віадук – римська дорога.

Цікаві враження залишила по собі хата Гражда, біля якої діти дізнались багато про зйомки фільму «Тіні забутих предків». Проте найбільш захоплюючою виявилася екскурсія до музею музичних інструментів, де дітям дозволили себе випробувати в ролі музикантів.

По завершенню приємного відпочинку та оздоровлення вся група учасників програми висловила слова вдячності Міжнародному благодійному фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» за надані соціальні можливості для оздоровлення дітей та отримання ними цікавих вражень. Цілу серію світлин діти розмістили на сторінках у фейсбуці, щоб поділитися своїми емоціями від побаченого та почутого.