Португальська Республіка стала другим місцем проведення культурно-освітніх програм, організованих Міжнародним благодійним фондом«Волонтерське об’єднання «Крила»» в літній період 2019 року. Реалізовувалася вона в період з 9 по 22 липня для 80 дітей і молоді соціально незахищених категорій із різних регіонів України та обдарованої молоді з метою здійснення міжкультурної комунікації, проведення різноманітних просвітницьких і культурних заходів для розширення світогляду підростаючого покоління, ознайомлення їх з культурою і традиціями різних країн задля формування власного бачення і власної думки щодо справжнього багатства українського світу, української культури та її значення у цивілізаційному процесі.

Португалія вже давно запала в серця дітей і молоді, які відвідували її з Міжнародним благодійним фондом«Волонтерське об’єднання «Крила»» у попередні роки. Ще з тих часів вона вразила їх своєю непростою історією, давніми і сучасними зв’язками з українською землею і людьми, а також великим різноманіттям флори і фауни.

Частково про деякі з вражень від таких поїздок за кордон голова Правління фонду «Крила» Ярослава Токар розкрила у всеукраїнському журналі «Дипломат» (у № 1 за січень 2019 року на с.25–26) у статті «Діти мають знати Україну і бачити світ».

У цій поїздці знову незабутніми для дітей і молоді стала зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Португальській Республіці Інною Огнівець, яка відбулася 18 липня 2019 року та зустрічі з представниками українських громад в Португалії.

Супроводжуюча дітей Анна Юрченкозазначає, що «такі зустрічі ще більше додають снаги дітям і молоді для віри в себе і свої сили задля реалізації мети свого життя і здійснення найзаповітніших мрій. Вони значно підсилюють бажання у підростаючого покоління реалізовувати свої плани і розвивати свої вміння та навички, щоб бути корисним суспільству й рідній країні».

Під час подорожі в Португалії учасники поїздки змогли також на власні очі побачити й відчути значення міжкультурних стосунків для мирного співжиття різних держав, а також зрозуміти роль України у розвитку цивілізаційних процесів.

З екскурсійної програми діти тепер вже знають про давні взаємовпливи української і португальської культур. Так, ще уV столітті з українських степів до португальських земель прийшли сарматські племена аланів, які в союзі з германським племенем свевів заснували в Галісії та Північній Португалії Свевське королівство, а в Центральній і Південній Португалії – Аланську державу.

Наші учасники програми знають також, що Португальська держава має спадкоємців української крові. Так, за португальською середньовічною легендою Генріх Бургунський (1066–1112), перший португальський граф вважався сином угорського короля Андраша І, чоловіка київської князівни Анастасії.

А ще цікавим є факт, що під час тридцятилітньої війни (1618–1648) українські козаки брали участь на боці католицького іспано-португальського союзу проти протестантської коаліції, підтримуваної Османами та Московією.

З метою поглибленого вивчення культури, архітектури та гастрономічних уподобань португальців, які дуже полюбляють оливки, помаранчі, фініки й мигдаль  учасники програми відвідали дуже багато красивих місць. І з великим багажем знань, вражень, емоцій і відчуттів повернулися до України.

Одна із учасниць поїздки, Ірина Наконечна у своєму пості написала: «здавалося б, 10 000  км – це нереально, але наш Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила»» може зробити все. Я впевнено можу сказати, що я щаслива. Наш тур по Європі – казка. Побачивши архітектуру міст, я відчуваю дивовижні емоції, які неможливо передати, тому що це повинен побачити кожен. Наші «Крила» дають нам величезну можливість пізнати світ! Я з нетерпінням чекатиму на нові поїздки! Дякую «крилам» за все!»

 З такими емоціями завершилася друга захоплююча й унікальна по-своєму міжнародна програма літа-2019 до Португальської Республіки.

Міжнародний благодійний фонд«Волонтерське об’єднання «Крила»» щиро дякує всім партнерам та громадським організаціям, дипломатичному корпусу в Португальській Республіці, зокрема Надзвичайному і Повноважному Послу України в Португальській Республіці Інні Огнівець та хлопцям Спілки Української Молоді (СУМ) Андрію Іваночко та Ігору Кучерявому за сприяння в організації та проведенні такої насиченої і захоплюючої програми.

«Майбутнє належить тим, хто вірить у красу власної мрії, – зауважує Ярослава Токар. Тож віримо разом і підтримуємо наших дітей у реалізації їхніх дитячих красивих мрій! Адже кожна подорож – це історія, це натхнення, це любов, яких так потребують наші діти!»