Греки любят рассказывать такую легенду. Бог сотворил Элладу так: когда-то он все раздал: кому леса, кому поля, кому горы… И у него в руках осталась горстка драгоценных камней. Он их бросил через плечо, и получилась Греция. Изумруды стали густыми лесами, сапфиры – лазурными морями, а рубины – потрясающим небом на закате. Греция – это страна удивительной красоты и древнейшей культуры с великолепным климатом и радушными людьми, идеальное место для отдыха, куда хочется возвращаться снова и снова…

Греція – дивовижна країна, відома своїми численними стародавніми пам’ятками, крихітними селищами з білими будиночками, сонячними пляжами, смачною кухнею і дружньою атмосферою. Греція складається з вкритого горами материка й безлічі островів, кожен із яких має приголомшливі пейзажі та купу історичних і культурних пам’яток. Не дивно, що третій рік поспіль країна, в якій 250 сонячних днів, манить дітей МБФ «ВО «Крила» у свої теплі обійми.

Цьогоріч ласкаве сонечко та ніжні лазурні води Егейського моря обіймали групу українських дітлахів з усіх областей України, які традиційно поїхали на відпочинок із улюбленим фондом до сонячної Греції. Серед 160 українських дітлахів від 5 до 18 років чільне місце належало групі дітей соціальних категорій (діти з Донецької та Луганської областей, діти-сироти, діти з малозабезпечених родин, діти з інвалідністю, тощо), для яких фонд віднайшов можливості часткової оплати програми. Усі діти проживали у готельному комплексі на узбережжі Грецької Рив’єри – популярного туристичного напрямку Олімпік Біч, мали триразове харчування та цікаву дозвіллєву  програму.

Любителям грецької історії фонд обрав цікаві екскурсії. Група відвідала Метеори (грец. Μετέωρα) – один із найбільших монастирських комплексів у Греції, відомий, насамперед, своїм унікальним розташуванням на вершинах скель; піднялася на гору Олімп, гірський комплекс якого є не тільки історичним і міфологічним символом, але і пам’ятником природи. Розташований в межах нома Пієрія і частково в межах нома Лариса-Фессалия, Національний заповідник Олімпу характеризується величезним розмаїттям флори і фауни. Тут зустрічаються 1700 видів рослин, що становить 25% від усіх видів, що зустрічаються в Греції, причому 23 з них – ендемічні види, тобто мешкають тільки тут. Фауна представлена ​​8 видами амфібій, 22 видами плазунів, 32 видами диких ссавців, 136 видами птахів.

Дорогою група завітала у місто Літохоро, що означає «Місто богів» – звичайне місце початку будь-якого сходження на Олімп, а також у старе, майже вимираюче, але напрочуд красиве, селище Платамонас, розташоване навпаки, високо в горах. Подорожуючі відвідали монастир Святого Діонісія, де весь час монахи моляться за Україну та її народ в умовах війни.  В один чудовий день діти мали подорож на острів Скіатос, прогулянку на кораблі із справжньої піратською баталією та дикими піратськими танцями.

Взагалі, історія Егейської Македонії насичена і різноманітна, але найбільш блискучі її сторінки пов’язані з ім’ям Філіпа II і його сина Олександра Великого (Македонського), продовжувача справ свого батька. Відтак, подорож наших поціновувачів історії Греції включала й екскурсії у місця,  тісно пов’язані саме з цими легендарними особистостями. Група побувала у Вергіні, де у 3-му столітті до н.е. знаходилася столиця стародавньої Македонії – легендарна Егі (AIGAI). Егі за тих часів була не тільки столицею, але  й культовим центром – місцем ритуальних династичних свят і заупокійного культу македонських царів. Перекази свідчать, що древні окультно вірили, що династія впаде, якщо хоч один цар буде похований не в Егі. Можливо, направду вірили, бо, як відомо, династія перервалася на Олександрі Македонському, який загинув і був упокоєний в Азії. У Егі, за свідченням древніх джерел, на святкуваннях  з нагоди весілля дочки був убитий македонський  цар Філіп II, тут же він був і похований. Ми згадували голлівудський фільм “Олександр”, де є сюжет, присвячений цій події.

Ох, Салоніки! Це місто, безумовно, становило винятковий інтерес для нас, адже має приголомшливу історичну і архітектурну спадщину світового значення: пам’ятники, музеї, археологічно значущі місця. Його вулиці і площі, оточені старовинними будівлями, схожі на вишукані ілюстрації зі сторінок історичних книг. Наші улюблені визначні пам’ятки  – «Біла вежа» на морській набережній, кріпосна стіна у Верхньому місті, стародавня Агора, гробниця царя Філіпа, тріумфальна арка імператора Галерія, Базиліка Святої Софії, Храм Святого Дмитра (покровителя міста). Всі з них – уособлення найкрасивішої історично багатої північної столиці Греції. Звісно, окрім прогулянок, екскурсії та насолоди відбулася і традиційна зустріч групи із Генеральним Консулом України у Салоніках Олександром Вороніним.

Два тижні в Греції промайнули як один день. Засмаглі, відпочилі, ми поїхали, аби повернутися!

Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання  «Крила» висловлює щиру подяку усім причетним до організації відпочинку дітей у Греції.