Голова Міжнародного благодійного фонду “Всеукраїнське об’єднання Крила” Ярослава Токар стала учасником круглого столу, який відбувся в Посольстві Латвії  з метою визначення механізму реалізації програми реабілітації ветеранів АТО у державному реабілітаційному Центрі “Вайварі”, що знаходиться в латвійській Юрмалі.

При цьому “Крила”  стали координатором цієї програми, військові капелани, душпасторські опіки та Посольство Латвії в Україні – організаторами з української сторони, а на Головне військово-медичне управління Збройних Сил України поклали функцію контролю за її виконанням.

Після кількагодинного обговорення учасники круглого столу дійшли згоди, що Латвія буде приймати на реабілітацію учасників АТО з середніми та важкими ступенями травм опорно-рухового апарату. Також саме латвійська сторона буде відповідати за оплату процесу реабілітації військових, їх перебування в країні та переїзд  з України до Латвії  і в зворотному напрямі.  В свою чергу, на Українську сторону покладені обов’язки здійснювати процес відбору учасників, а також надавати рекомендації щодо необхідності проходження відповідного курсу бійцями, що повернулись з передової.

Планується, що курс реабілітації буде розрахований на 18 днів. Для  участі в ньому військовослужбовець, який отримав травму, має  надати виписки, епікрізи, рекомендації лікарів (нейротравми, травми опорно-рухового апарату, важкої та середньої тяжкості), посвідчення УБД.

Перше відрядження українських військових до Латвії було заплановано на 22 жовтня. І вже зранку цього дня група з 8 чоловік – учасників АТО відлетіла до Юрмали для проходження реабілітаційних процедур.

Варто відмітити, що вже 21 країна приймає на реабілітацію до себе українських солдатів, що повернулись з Донбасу. Латвія поповнила цей почесний список і стала 22-ою.