20 листопада у місті Олександрії Кіровоградської області відбувся  Всеукраїнський конкурс-фестиваль талантів  і  краси  «Казкові мрії» серед дітей з інвалідністю. Мета даного проекту – надати таким дітям можливість відчути впевненість у собі, розвинути власні таланти та усвідомити свою рівність зі здоровими однолітками. Організаторами заходу стали Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила» і Громадська організація «Справедливість».

Конкурс такого масштабу в області проводився вперше.  Кіровоградщина стала першим після Києва регіоном, де був реалізований цей проект. Загалом у фестивалі взяли участь близько 400 дітей із різних областей України.

«Ми хочемо донести до усієї країни, що дітки з інвалідністю  – дуже талановиті, активні, цікаві; вони повинні бути соціально адаптованими, спілкуватися зі своїми ровесниками. Цей фестиваль був справжнім дивом, очі дітей сяяли, а в залі, як і на сцені, кружляла справжня феєрія» – поділилась враженнями Наталія Мірошніченко, лідер ГО «Справедливість».

Перед початком фестивалю для дітей з інвалідністю були організовані різноманітні та захоплюючі майстер-класи, працювали аніматори і фокусники. Діти змогли спробувати свої сили у флористиці та аква-гримі, подивитись шоу мильних бульбашок та роботи конкурсантів, поспостерігати за процесом створення газованих напоїв та дитячого шампанського.

«Ми з великою радістю підтримали ідею проведення цього заходу і вдвічі приємніше, що він відбувся саме тут,  на моїй рідній і щедрій Кіровоградщині. Наша організація регулярно організовує для дітей з інвалідністю  різноманітні конкурси та свята. Однак вони переважно мають творчу спрямованість, чи дозвілеву. А ось всеукраїнський конкурс краси проводимо вперше. Я щаслива, що нам вдалося подарувати  дітям таке феєричне і незабутнє свято» –  розповіла Голова Правління МБФ «ВО «Крила» Ярослава Токар.

Під час конкурсу-фестивалю діти з інвалідністю у красивому одязі та дизайнерських вінках від Катерини Потлової дефілювали з казковими персонажами, демонстрували на подіумі народне вбрання, показували відвідувачам свої численні та різнобічні таланти.

Майстерність учасників оцінювало поважне журі у складі:  Олени Акопян — української спортсменки, чемпіонки  та багаторазового призера  літніх паралімпійських ігор з плавання, двократної призерки зимових паралімпійських ігор з лижних перегонів та біатлону; Оксани Кононець – переможниці Всеукраїнського конкурсу краси серед дівчат в інвалідних візках «Краса без обмежень»; Сергія Подорожнього – голови Кіровоградської обласної організації інвалідів; Лариси Ніцой – громадської активістки  й письменниці та Андраніка Алексаняна – українського співака, учасника конкурсу «Евробачення» серед дітей 2009 року.

За підсумками конкурсу журі кожного талановитого учасника відзначило почесними званнями. Міні-місс «Казкові мрії» стала 15-річна Валерія Снігур із Олександрії, а міні-містером – 9-річний Андрій Романов з Кропивницького. Жоден з конкурсантів не залишився без подарунків  і уваги глядачів.

«Це дуже гарний захід для дітей з інвалідністю. Для нас вкрай важливо відчувати, що ми такі ж, як і всі» – поділилася учасниця конкурсу Вероніка Чорна.

За допомогу в проведенні конкурсу-фестивалю талантів   і краси «Казкові мрії» для дітей з інвалідністю МБФ «ВО «Крила» і ГО «Справедливість» висловлюють величезну подяку усім партнерам, спонсорам і меценатам, причетним  до створення цього свята, а також керівникам громадських організацій, які запропонували та організаційно підтримували таких талановитих учасників, самим дітям та їх батькам.