В осінні дні можуть зігріти лише теплі спогади про яскраве літо 2019.  Учасники проекту «Несемо віру» змогли відчути себе справжніми мандрівниками-дослідниками країн. Протягом двох тижнів (16-30 червня 2019) діти відвідали чимало цікавих місць.

Трішки детальніше про маршрут програми «Іспанія-шляхи тореадорів».
Розпочалася подорож у Києві, де всі натхненники вирушили у перше місто подорожі – Вроцлав, Польща. Потім була перша оглядова екскурсія у Дрездені (Німеччина). Наступним став Париж, де всі із захопленням оглянули відому Ейфелеву вежу, відвідали Лувр та прогулялися затишними вуличками міста.

Діснейленд
Одним із найбільших сюрпризів дітям став, звісно що, Діснейленд. Місце дитячих мрій, справжньої казки та пригод. Перший у світі Діснейленд створювався не як звичайний парк атракціонів. Він повинен був стати справжнім Казковим світом зі своїми мешканцями, традиціями, фантастичними пригодами, а головне – атмосферою безперервного свята.

Різноманітні технології, ландшафти та феєрверки підкреслювали казкову атмосферу та створювали ілюзію участі у подіях та мультиках. Увесь парк поділений на різні території, які мають зв’язок з улюбленими історіями: Країна Майбутнього, Світ Пригод, Країна Тварин, Мультаун Мікі і багато інших. Цікаво те, що всі відвідувачі Діснейленду автоматично перетворюються на дітей. І зовсім не важливо скільки їм років насправді. Важливо вміти дивитися на світ так само безпосередньо, як це роблять дітлахи.

Лурд
Наступний пункт на карті – Лурд. Особливе місце, яке вважається одним із найбільш відвідуваних у світі. Його ще називають «святим санаторієм», адже там можна духовно оздоровитися. Щорічно у Лурд приїжджають понад 5 мільйонів паломників.

Якщо звернутися до історії, то це місце бере початок у 1858 році, коли 14-річній дівчинці Бернадетт вісімнадцять разів являлася Діва Марія. Вона була із вервицями у руках і промовляла: «Я- Непорочне Зачаття». Дівчинці спочатку ніхто не вірив, але згодом на місці, де з’являлася Божа Мати – утворилося джерело. Люди почали спостерігати зцілення важкохворих біля цього місця.

У 1933 році після перевірки реальності фактів – Бернадетт канонізували, а на місці джерела побудували храм – Нотр-Дам де Лурд.

Під час візиту до святого місця діти занурились у спеціальні купелі Лурдського джерела та відвідали найбільшу у Європі підземну базиліку – св. Папи Римського Пія Х. Найбільше запам’яталася «Полум’яна процесія». Це подія, коли паломники із запаленими свічками по черзі промовляють молитву до Богородиці.

Країна Басків
Збагатившись духовно, діти вирушили у наступну країну – Іспанію. Перед мандрівкою учасники табору переглянули фільм «Герніка», який надихнув їх відвідати це містечко. Там місцеві історики та гіди з асоціації істориків «Gernikazarra», влаштували групі цікаву екскурсію. Саме у Герніці розташовані два символи Країни Басків – Парламент та Дуб. Під столітнім деревом раніше проводили всі народні збори, де вирішувалися важливі суспільні питання та приймалися закони. Зараз це символ баської автономії та боротьби за незалежність. Зібрала закордонних українців зустрічати земляків Українська асоціація в країні басків “Ucrania – Euskadi” на чолі з чарівною жінкою – Президентом асоціації Оксаною Демос.

Яке ж може бути літо без моря та сонячних берегів? Тому наступний візит – в місто Сан-Себастьян, одне із найкрасивіших курортних місць світу. Тут діточок традиційно зустріла керівниця української культурної школи «Родовід» Наталка Михайлевська. Велика радість спостерігати, як плекають українські звичаї, традиції та патріотичний дух наші земляки у далеких країнах. Це дуже важливо для популяризації нашої держави, і такі ініціативи у різних країнах є важливим способом ідентифікації та творення української спільноти за кордоном.

Барселона та Венеція
Після відпочинку на пляжі та цікавої екскурсії, учасники мандрівки поїхали на зустріч із Генеральним Консулом України в Барселоні – Драмарецькою Оксаною. Вона розповіла про особливості життя у сонячній Іспанії та про те, як дипломатичному корпусу вдається популяризувати українську культуру в країні.

Іспанією поїздка не завершилась. Останньою локацією стала казкова Венеція. Місто, яке перехоплює дух своєю красою та унікальністю. Діти відвідали басейн, побували на пікніку та заночували у кемпінгу. Такої кількості емоцій та пригод вистачить, аби цілий рік бути натхненними та планувати нові подорожі.

Дорога додому була довгою – близько 20 годин. Проте, втома після мандрівки була приємною, адже ці два тижні дали чимало знань про нові країни, дозволили відчути їхню культуру та традиції, а також подарували багато нових знайомств.